کد مطلب: 112093 تعداد بازدید: ۸۵

استاد مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

حضرت زینب(س) با ایستادگی در برابر مصائب کمال بندگی را ترسیم کرد

چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۰:۴۰
استاد مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با بیان اینکه مشکلات زندگی فرصتی برای خودسازی و تعالی انسان است، اظهار کرد: حضرت زینب(س) با ایستادگی حکیمانه در برابر مصائب کمال بندگی را ترسیم کرد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم لیلا علیزاده در آیین سوگواری اربعین حسینی(علیه‌السلام) که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر برگزار شد، گفت: زندگی هر انسانی مملو از اتفاقات خوب و بد است و جوهر وجودی او در لحظات بحرانی و مشکلات آشکار می‌شود.
وی افزود: همه انسان‌ها جنبه‌های مختلفی از زندگی را تجربه می‌کنند که در آن تلخی و اندوه وجود دارد، با این حال هر کس به شیوه خاص خود در برابر اینگونه مسائل واکنش نشان می‌دهد.
استاد مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) انسان‌ها را در برخورد با مصائب دارای دو گونه عملکرد دانست و اظهار داشت: برخی از افراد برای ترس و فرار از مصائب، با نادیده‌انگاشتن و پاک‌کردن صورت مسأله گاهی به مواد مخدر یا انزوا طلبی روی می آورند تا فکر مشکلات، آنها را نیازارد.
وی در تبیین عملکرد گروه دوم بیان داشت: عده‌ای به استقبال مصائب و شرایط دشوار رفته و ‌‌‌‌‌‌‌‌بهترین راه حل مشکلات را، فائق‌آمدن بر دشواری‌ها می‌دانند.
خانم علیزاده ذکر و بندگی خداوند را بهترین راه رویارویی با مشکلات دانست و تصریح کرد: قرآن کریم در میان امواج بلاها ذکر خدا را برترین آرام‌بخش قلب‌ها معرفی می‌کند و بدیهی است انسان در پرتو بندگی خداوند هرگز برای از دست دادن چیزهای کوچک، روح خود را دستخوش اضطراب و بیقراری‌ها نمی‌کند، بلکه از شدائد برای خودسازی و تعالی بهره می‌جوید.
مدرس حوزه علمیه خواهران با برشماری نمونه‌های قرآنی و تاریخی، به سیره حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) در برخورد با مشکلات اشاره کرد و افزود: مصائب حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) در تمام تاریخ کم­‌نظیر است و آن حضرت در برابر تمام مصائب با برخورد حکیمانه و صبر، کمال بندگی را ترسیم کردند.