کد مطلب: 112089 تعداد بازدید: ۸۸

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از استان‌اردبیل:

قرارگیری کودک در محیط‌های مذهبی سبب ریشه‌دارشدن باورهای دینی می‌شود

سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۸:۰۹
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با اشاره به تأثیر فضاهای مذهبی بر تربیت دینی کودکان اظهار کرد: قرارگیری کودک در محیط‌های مذهبی سبب ریشه‌دارشدن باورهای دینی او می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فاطمه نعمتی در آیین آغاز سال تحصیلی جدید مرکز پیش‌دبستانی نونهالان اهل بیت(علیهم‌السلام) وابسته به مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر گفت: از آنجا که نوع تربیت در سال‌های ابتدایی کودک زیربناهای رفتاری او را شکل می‌دهد، پیشوایان دینی اهمیت تربیت در دوران کودکی را مورد توجه ویژه قرار داده‌اند. 
وی افزود: در آموزه‌های دینی و سیره پیشوایان، دستورات تربیتی برای سال‌های آغازین رشد فرزند وارد شده است و اگر به این فرامین اخلاقی عمل شود، تأثیرات مثبت آنها در مراحل رشد بروز می‌یابد.
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با اشاره بر راهبردهای مرکز پیش‌دبستانی نونهالان اهل بیت(علیهم‌السلام) در تربیت دینی کودکان ابراز داشت: کارکردهای این مرکز با رویکرد آموزش و ترویج پیام‌های دینی است، زیرا که تربیت در محیط مذهبی و براساس سیره نبوی، سبب ریشه‌دارشدن باورهای دینی او در بزرگسالی می‌شود.
موسس مرکز پیش‌دبستانی نونهالان اهل بیت(علیهم‌السلام) با اشاره به شرایط پیش‌آمده ناشی از بیماری کرونا اظهار داشت: با توجه به گروه‌بندی کلاس‌ها و کاهش زمان حضور نوآموزان در مدرسه، امیدواریم والدین و مربیان به رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و بالابردن بازده یادگیری در بازه زمانی محدود اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.