کد مطلب: 112038 تعداد بازدید: ۱۴۲

برپایی غرفه حوزه علمیه خواهران اردبیل در نمایشگاه دفاع مقدس استان

دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۹:۵۲
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل از برپایی غرفه حوزه علمیه خواهران در نمایشگاه رزمی - فرهنگی دفاع مقدس خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان داشت: به فضل الهی امسال با رایزنی‌های صورت‌گرفته با مسئولان مربوطه، مجموعه حوزه علمیه خواهران استان اردبیل برای نخستین‌بار به‌صورت مستقل اقدام به راه‌اندازی غرفه در این نمایشگاه کرد.
وی افزود: این غرفه به صورت استانی برپا شده و دستاوردهای تمامی مدارس علمیه خواهران که عبارتند از الزهراء(س) اردبیل، ثامن‌الحجج(ع) پارس‌آباد، ولی‌ عصر(عج) گرمی، فاطمیه(س) مشگین‌شهر، الزهراء(س) خلخال و فاطمه‌الزهراء(س)نمین، به نمایش گذاشته شده است.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل بانوان را یکی از مولفه‌های مهم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: هدف از برپایی این غرفه، نمایش فداکاری‌ها و رشادت‌های ستودنی بانوان در طول هشت سال دفاع مقدس است تا جوامع اسلامی، بلکه دنیا بداند که خون شهدای زن نیز در آبیاری درخت انقلاب اسلامی تاثیر داشته و بانوان همانند مردان برای تدوام نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند. 
خانم جهانی ادامه داد: مقام و منزلت شخصیت زن به اندازه‌ای والا است که شخصیت‌هایی همچون باکری‌ها، همت‌ها و سلیمانی‌ها در دامن زنان باعفت پرورش یافتند و جانشان را در راه ولایت تقدیم کردند.
این مقام مسئول اظهار داشت: همان‌طوری که بانوان ولایت‌مدار ایران اسلامی در زمان جنگ پشت خط مقدم به پشتیبانی از رزمندگان و پرستاری از مجروحین می‌پرداختند، امروز نیز بسیاری از طلاب خواهر در کنار مدافعان سلامت مشغول ارائه خدمت به بیماران کرونایی هستند.
وی با بیان اینکه قشر عظیم زنان از ابتدای تاریخ اسلام تا به امروز، ولایت‌مداری خود را در عرصه‌های مختلف به اثبات رسانده‌اند، گفت: یکی از اقدامات مهم برپایی غرفه حوزه علمیه خواهران در نمایشگاه دفاع مقدس این است که خواهران طلبه، حضور زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی را به نمایش گذاشته‌اند و رشادت‌ها و توانمندی‌های زنان را به بازدیدکنندگان تبیین می‌کنند.
خانم جهانی از زحمات همکاران معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل که در برپایی غرفه حوزه علمیه خواهران نقش ویژه‌ای داشتند و طلابی که با حضور در این غرفه دستاوردهای این مجموعه را به بازدیدکنندگان تبیین می‌کنند، قدردانی کرد.