کد مطلب: 111872 تعداد بازدید: ۱۰۵

در آیین افتتاحیه سال تحصیلی جدید واحد حوزوی خواهران شهرستان خلخال از اردبیل عنوان شد؛

کسب معارف الهی تنها راه برون‌رفت از رذایل اخلاقی است

دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰:۳۴
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در جمع طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، کسب معارف الهی را تنها راه برون‌رفت از رذایل اخلاقی دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در آیین افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال بیان داشت: به طور قطع انتخاب مسیر شاگردی اهل بیت(علیهم السلام) توفیق و لطفی از ناحیه خداوند است و طلاب باید همیشه شاکر این لطف الهی باشند.
وی کسب معارف الهی را تنها راه برون‌رفت از  رذیله اخلاقی،جهل دانست و گفت: معرفت و انس با خدا ثمره تحصیل علوم دینی است که از فضیلت ویژه‌ای برخوردار است و کادر مجموعه حوزه علمیه خواهران تمام توان و تلاش خود را در جهت تربیت و پرورش شایسته طلاب به‌ کار خواهند بست.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به اینکه بانوان مشغله زیادی در زندگی دارند، اظهار داشت: عزیزان باید به‌گونه‌ای در زندگی برنامه‌ریزی کنند که در کنار تحصیل، لطمه‌ای به امور خانواده وارد نشود چراکه همسرداری و تربیت فرزند طلاب بایستی نشأت‌گرفته از علم‌شان باشد.
خانم جهانی با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران بایستی در فعالیت‌های فرهنگی مرجع باشد، گفت: وظیفه ما تغییر یا اصلاح اعتقاد  مردم است و برای تثبیت جایگاه مرجع‌بودن بایستی مطالب را با تمام وجود از اساتید دریافت کنید تا مجهز به علم شده و به نیاز جامعه و مردم پاسخگو باشید.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل به تبیین موانع علم پرداخت و تصریح کرد: غفلت، تکبر و خودپرستی، عمل‌نکردن به علم و نسیان از آفات علم و راهکار آنها تذکر، تقویت روحیه تواضع در خود، دوری از جهل و مطالعه است ایشان طلاب را به مباحثه تشویق کرده و افزودند چهره‌های موفق حوزوی افرادی مباحثه‌گر بوده‌اند.
این مقام مسئول آثار و برکات علم را تشریح کرد و گفت: کسب معارف دینی و خوف و خشیت الهی بصیرت و تواضع را در انسان تقویت می‌کند و اگر علم ما واقعی باشد آثار و فواید آن باید در زندگی‌مان نمایان باشد که خواهران طلبه به فضل الهی به‌طورحتم این‌گونه هستند.