کد مطلب: 111871 تعداد بازدید: ۹۱

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

تربیت بانوان فاضله در راس فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران است

دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۴:۵۲
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در نشست با کادر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، تربیت بانوان فاضله را از اولویت فعالیت‌ های حوزه‌های علمیه خواهران دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست با کادر و اساتید مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، با اشاره به وظایف خطیر و ارزشمند اساتید و کادر مدارس در تربیت طلاب اظهار داشت: تربیت بانوان فاضله در اولویت برنامه‌های حوزه‌های علمیه خواهران است.
وی به مسلط‌بودن طلاب در پاسخگویی به مسائل و شبهه‌های روز تاکید کرد و گفت: امروزه با توجه به نیاز جامعه، مهارت‌افزایی خواهران طلبه بیش‌از‌پیش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به اینکه کارکنان مدارس علمیه خواهران الگوی عملی طلاب هستند، افزود: آراستگی به فضائل اخلاقی از جمله خدمت خالصانه، داشتن نظم‌وبرنامه‌ریزی در کارها و محبت‌و‌مودت‌داشتن نسبت به سربازان حضرت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) باید از اهداف خادمین واحدهای حوزوی خواهران باشد.
خانم جهانی رسالت مدارس را تربیت بانوان فاضله و عالمه در امور دینی بیان کرد و اذعان داشت: با ارتقای سطح فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران، این نهاد مقدس در جامعه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می شود و تعلیم علوم قرآنی، احکام  و فنون سخنوری با هدف تربیت بانوان فاضله در جامعه ضروری به نظر می‌رسد‌.
این مقام مسئول تصریح کرد: خواهران طلبه امانت الهی هستند که مسئولیت تعلیم و تربیت آنها بر عهده اساتید وکادر مدارس است. عزیزان زحمت‌کش در مجموعه حوزه علمیه خواهران بایستی خود را در مقابل  تربیت‌ دینی طلاب مسئول بدانند و به نحو شایسته مشغول خدمت به آنها باشند.