کد مطلب: 111870 تعداد بازدید: ۹۶

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

خدمت به حوزه‌های علمیه تعظیم شعائر الهی است

دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹:۰۲
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در نشست با هیات امناء مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، خدمت به حوزه‌های علمیه را تعظیم شعائر الهی دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست با هیات امناء مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال اظهار داشت: حوزه‌های علمیه از شعائر الهی است و به‌طور یقین اعتقاد و خدمت به حوزه‌های علمیه تعظیم شعائر الهی بوده و زحمات و تلاش هیات امناء مدارس علمیه خواهران مصداق آن می‌باشد.
وی با اشاره به سیاست مدرسه‌محوری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: ارائه برنامه‌های سنجیده و مناسب مدرسه علمیه خواهران خلخال به مرکز ، به‌طور یقین تاثیر مطلوبی در اختصاص بودجه دارد که نقش هیات امنا در همراهی و ارائه برنامه‌های مختلف به مدرسه اساسی به‌نظر می‌رسد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به اینکه هیات امنا  یکی از ارکان اصلی مدارس علمیه خواهران است، گفت: هر اندازه ارتباط اعضاء هیات امناء با مدرسه زیاد شده و مدرسه را در عرصه‌های مختلف یاری رسانند به همان مقدار مدرسه پیشرفت خواهد کرد.
خانم جهانی فعال‌سازی بیش‌ازپیش هیات امنا را از خواسته‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران بیان کرد و گفت: وظیفه حوزه‌های علمیه تربیت طلبه و آشناکردن افراد با معارف دینی بوده و بهره‌مندی از ظرفیت آنها در عرصه‌های مختلف، وظیفه نهادهای فرهنگی است بنابراین هیات امناء مدرسه بایستی استفاده از ظرفیت طلاب را از نهادهای فرهنگی مطالبه کنند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل اظهار داشت: ایجاد منابع مالی پایدار برای واحدهای حوزوی خواهران ضروری است و لازم است هیات امنا با جدیت تمام بحث ایجاد منابع پایدار را پیگیر باشند تا مشکلات مدرسه از قبیل حمایت از مبلغان و غیره مرتفع شود.