کد مطلب: 111869 تعداد بازدید: ۶۱

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

تربیت فرزند و همسرداری بانوان طلبه نشأت‌گرفته از علم‌شان باشد

دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۱:۳۷
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به اینکه تحصیل طلاب نباید لطمه‌ای به امور خانواده وارد کند، گفت: تربیت فرزند و همسرداری بانوان طلبه بایستی نشأت‌گرفته از علم‌شان باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست با طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال بیان داشت: به طور قطع انتخاب مسیر شاگردی اهل بیت(علیهم السلام) توفیق و لطفی از ناحیه خداوند است و طلاب باید همیشه شاکر این لطف الهی باشند.
وی کسب معارف الهی را تنها راه برون‌رفت از  رذیله اخلاقی،جهل دانست و گفت: معرفت و انس با خدا ثمره تحصیل علوم دینی است که از فضیلت ویژه‌ای برخوردار است و کادر مجموعه حوزه علمیه خواهران تمام توان و تلاش خود را در جهت تربیت و پرورش شایسته طلاب به‌ کار خواهند بست.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به اینکه بانوان مشغله زیادی در زندگی دارند، اظهار داشت: عزیزان باید به‌گونه‌ای در زندگی برنامه‌ریزی کنند که در کنار تحصیل، لطمه‌ای به امور خانواده وارد نشود چراکه همسرداری و تربیت فرزند طلاب بایستی نشأت‌گرفته از علم‌شان باشد.
خانم جهانی با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران بایستی در فعالیت‌های فرهنگی مرجع باشد، گفت: وظیفه ما تغییر یا اصلاح اعتقاد  مردم است و برای تثبیت جایگاه مرجع‌بودن بایستی مطالب را با تمام وجود از اساتید دریافت کنید تا مجهز به علم شده و به نیاز جامعه و مردم پاسخگو باشید.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل به تبیین موانع علم پرداخت و تصریح کرد: غفلت، تکبر و خودپرستی، عمل‌نکردن به علم و نسیان از آفات علم و راهکار آنها تذکر، تقویت روحیه تواضع در خود، دوری از جهل و مطالعه است ایشان طلاب را به مباحثه تشویق کرده و افزودند چهره‌های موفق حوزوی افرادی مباحثه‌گر بوده‌اند.
این مقام مسئول آثار و برکات علم را تشریح کرد و گفت: کسب معارف دینی و خوف و خشیت الهی بصیرت و تواضع را در انسان تقویت می‌کند و اگر علم ما واقعی باشد آثار و فواید آن باید در زندگی‌مان نمایان باشد که خواهران طلبه به فضل الهی به‌طورحتم این‌گونه هستند.