کد مطلب: 111635 تعداد بازدید: ۱۲۶

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

بانوان طلبه به قداست تحصیل خود ایمان داشته باشند

سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۱:۳۷
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در آیین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مدارس علمیه خواهران این استان مطرح کرد: بانوان طلبه در وهله نخست بایستی به قداست تحصیل خود ایمان داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، آیت‌الله سیدحسن عاملی در آیین افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مدارس علمیه خواهران استان اردبیل که به‌صورت برخط(آنلاین) برگزار شد، با اشاره به اینکه بانوان طلبه در وهله نخست بایستی به قداست تحصیل خود ایمان داشته و خودسازی کنند، گفت: در دنیا هیچ قداستی به اندازه تربیت نفوس و هدایت‌گری، با ارزش نیست.
وی تربیت نفوس را دومین مرحله از مراحل لازمه تحصیل بیان کرد و اظهار داشت: کسی که نقش احیاگری در دنیا را داشته باشد به‌طور یقین در آخرت نیز نقش احیاگری را ایفا خواهد کرد و با تربیت نفوس انسان صاحب مقام شفاعت می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل قداست کار طلبگی را از جهات مختلف مورد تبیین قرار داد و افزود: خداوند متعال برای جویندگان معارف الهی و تحصیل علم توجه و جایگاه ویژه‌ای تعیین کرده است که هیچ قشری تا این اندازه مورد عنایت حضرت باری‌تعالی قرار نگرفته است.
آیت‌الله عاملی تصریح کرد: علم از چنان قداست و ارزش والایی برخوردار است که خدای متعال نبی مکرم اسلام(صلی‌الله‌و‌علیه‌وآله) و حضرت علی(علیه‌السلام) را با علم معرفی می‌کند. خدا جویندگان علم را در ردیف خودش قرار داده است که بانوان طلبه بایستی به این مسئله فخر کنند.
امام جمعه اردبیل با بیان اینکه خدای متعال هر چیزی را که تطهیر کرده و حقانیت آن را امضا کرده‌ باشد مقدس است، بیان داشت: فراگیری علم و دانش به‌خصوص کسب معارف دینی شرافت ذاتی دارد بنابر روایتی، تمام موجودات دنیا برای معلم طلب آموزش می‌کنند چراکه معلم وجودش مایه خیر و برکت بوده و بر کائنات خدمت می‌کند.
وی ادامه داد: تحصیل علم، جایگاه ویژه‌ای در عالم دارد انسان چنانچه دغدغه‌اش فراگیری علوم دینی باشد سینه‌اش گشاده شده و به کمال خواهد رسید اما اگر شیفته مال دنیا شده و در فراگیری علم دچار غفلت شود به‌طورقطع ظرفیتش کم شده و سعادتمند نخواهد شد.