کد مطلب: 110901 تعداد بازدید: ۹۰

استاد مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(س)شهرستان نمین از اردبیل:

بانوان طلبه شاگردان مکتب عاشورا و نماد مسئولیت‌پذیری هستند

یکشنبه ۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱:۱۲
استاد مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین احساس مسئولیت را ثمره مکتب عاشورا دانست و اظهار کرد: بانوان طلبه شاگردان مکتب عاشورا و نماد مسئولیت پذیری هستند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌‌‌ عارف جعفرزاده در آیین سوگواری سیدالشهداء(علیه‌السلام) که در مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین برگزار شد، گفت: مسئولیت‌پذیری و تعهد از مواهب بزرگ الهی است و در سایه تعدیل غرایز حیوانی و پرورش کمالات انسانی حاصل می‌شود.
وی افزود: مسئولیت‌پذیری در مبانی دینی گستره وسیعی دارد و مسئولیت در برابر خداوند، ائمه معصومین(علیهم‌السلام) و تعهد هر فرد در قبال خویشتن و اجتماع را شامل می‌شود.
استاد مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین وظیفه و تکلیف‌مداری در برابر خداوند را صدر مسئولیت‌های انسان دانست و اذعان داشت: در بُعد اعتقادی مسئولیت آدمی اقتضا می‌کند که در برابر الطاف بیکران خداوند با معرفت او و دوستی و مودت اولیای الهی، تابع دستورات دین باشد.
حجت الاسلام جعفرزاده اظهار داشت: شهدای کربلا مصداق بارز انسان‌های مسئولیت‌پذیر است. انسان مسئولیت‌پذیر با بهره‌مندی از بصیرت دینی، اصل ایمان و تقوا را سرلوحه اعمال خود قرار می‌دهد که این خصوصیت به نحو اکمل در شهدای کربلا جلوه‌گر شد.
مدرس حوزه‌های علمیه در این راستا تصریح کرد: طلاب علوم دینی به عنوان شاگردان مکتب عاشورا، نماد مسئولیت‌پذیری، تعهد و وجدان بیدار جامعه بوده و در سلامت فرهنگی و عقیدتی مردم نقش بسزایی دارند.