کد مطلب: 110566 تعداد بازدید: ۱۲۸

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

کربلا تجلی‌گاه جلوه‌های جمال و جلال الهی است

شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹:۵۶
مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پارس‌آباد پیرامون جلوه‌های زیبایی واقعه عاشورا اظهار کرد: کربلا تجلی‌گاه جلوه‌های جمال و جلال الهی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین غفور محمدیان در آیین عزاداری سالار شهیدان که در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد برگزار شد، پیرامون جلوه‌های زیبایی واقعه عاشورا اظهار کرد: کربلا تجلی‌گاه فضائل و ارزش‌های متعالی و سرتاسر آن ترسیم کننده جلوه‌های جمال و کمال خداوندی است.
وی افزود: نهضت عاشورا، اوج پرواز از سطوح نازل دنیایی به نگاه توحیدی بود و این نگاه به جای اینکه نظاره‌گر دردها و مصیبت‌ها باشد، کمالات روحی و جلوه‌های فضیلت همچون آزادگی، وفاداری، صبر، بصیرت و شهادت طلبی در آن موج می‌زد.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پارس آباد رسیدن به اوج مقام رضا را از زیبایی‌های‌ کربلا بیان کرد و گفت: حماسه کربلا، اوج رشد و تعالی انسان‌هایی را نشان داد که در نهایت محاصره و سختی و رنج، رضای الهی را ملاک عمل خود قرار دادند.
وی در این راستا تصریح کرد: در مراحل عرفانی و سلوک، رسیدن به مقام رضا دشوار است، اما امام حسین(علیه‌السلام) در مسیر تزکیه نفس به مقامی از رضا دست یافت که ملقب به "ثارالله" شد.
حجت‌الاسلام محمدیان در بیان ویژگی برجسته نهضت عاشورا اذعان داشت: نهضت حسینی یک رسم‌الخط بود که محدوده حق و باطل را از هم جدا کرد و مسلمان ناب را از مسلمان مدعی باز شناساند.