کد مطلب: 110565 تعداد بازدید: ۱۱۳

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

واقعه عاشورا اوج تکامل بشریت را به تصویر کشید

شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸:۲۵
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال اذعان کرد: واقعه عاشورا اوج تکامل بشریت را که معامله با خدا می‌باشد به تصویر کشید.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فاطمه سعیدی‌فر در آیین سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) و یاران باوفایش که در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال برگزار شد، گفت: اگر کسی در راه احیای ارزش‌ها با خدا معامله کند، به‌طور‌قطع خداوند برای او راه سعادت و آخرت را هموار خواهد کرد.
وی افزود: سختی‌ها و مصیبت‌ها در دنیا، وسیله سنجش و آزمایش بشر هستند خداوند متعال فراز و نشیب‌هایی را در این عالم برای بندگانش قرار داده که تنها انسان‌های با‌تقوا به سعادت می‌رسند.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌‌علیها) خلخال تصریح کرد: ابتلا به بلا و مصیبت از جمله شیوه‌های تربیتی خداوند برای پرورش و تکامل بندگانش است که در واقعه کربلا اوج تکامل بشریت به تصویر کشیده شد.
خانم سعیدی‌فر اظهار داشت: همه قومیت‌ها و ملیت‌ها در تمام اعصار عزادار مصیبت سید‌الشهداء(علیه‌السلام) هستند. برپایی مجالس عزا و ذکر مصیبت برای آن حضرت و یاران باوفایش، محدود به مکان و جغرافیای خاصی نیست چراکه حب این امام همام به اذن الهی در تمامی دلها ریشه کرده است.
مدرس حوزه علمیه خواهران، تجلی باورهای اخلاقی را از مهم‌ترین آموزه‌های واقعه عاشورا معرفی کرد و اذعان داشت: در رفتار امام حسین(علیه‌السلام) با اطرافیان و جبهه مقابل، به‌خصوص در مواجه با سپاه حربن یزید، کرامت و عزت انسانی موج می‌زند که نشان از روح والای سالار شهیدان دارد.
وی ادامه داد: معنویت و عشق الهی در وجود اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) به‌گونه‌ای است که محبت ایشان در کوتاه‌ترین زمان در دلها رخنه می‌کند و امثال حُر، راه صد‌ساله را در یک شب طی کرده و به مقصد می‌رسند.