کد مطلب: 110561 تعداد بازدید: ۱۲۱

مسئول امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

مقابله با ظلم به زیباترین شکل در قیام سیدالشهداء(ع) تجلی یافت

شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۶:۵۳
مسئول امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر شهرستان پارس‌آباد ایستادگی در برابر ظلم را از ویژگی‌های فرهنگ اسلامی بیان کرد و گفت: این ویژگی به زیباترین شکل در قیام سیدالشهداء(ع) تجلی یافت.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین حسین شیرگیر در نشست علمی - پژوهشی که به‌مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد برگزار شد، به ویژگی‌های فرهنگ اسلامی اشاره کرد و گفت: ایستادگی در برابر ظلم و ظالم و تلاش برای محو آن، از ویژگی‌های مهم فرهنگ اسلامی است که در قیام امام حسین(علیه‌السلام) به زیباترین شکل متجلی شد.
وی افزود: اصحاب سید‌الشهداء(علیه‌السلام) با تاسی از پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و آیین مقدس ایشان، هدف خویش را دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی قرار داده بودند و هرگونه تحمل سختی‌ها و رنج‌ها را فرصتی برای پیوستن به محبوب خود می‌دانستند.
مسئول امربه‌معروف و نهی‌از‌منکر شهرستان پارس‌آباد ادامه داد: حضرت زینب(سلام الله علیها)، ام‌المصائب و شخصیتی است که در حماسه کربلا بسیار سختی تحمل‌ کردند ایشان که در مکتب والای رسالت و امامت تربیت شده، با اتکاء به ایمان و توکل به خدا، وظیفه خود را در قافله سالاری کاروان بازماندگان عاشورا به‌خوبی ایفا کرد و علاوه بر رهبری و نگهداری از کودکان و داغدیدگان، از هر فرصتی برای ابلاغ پیام عاشورا بهره برد.
حجت‌الاسلام شیرگیر با بیان ابعاد نظری و عملی نهضت عاشورا، اظهار داشت: اصل و اساس نهضت عاشورا در بُعد نظری، احیای دین و اصلاح اندیشه دینی بود و در بُعد عملی و کاربردی، اصلاح انسان و تربیت او بوده است.
این مقام مسئول بیان داشت: جمله «ما رأیت الا جمیلا»؛ تبلور عزت نفس، عظمت‌وشجاعت، شکوه معرفت و شناخت الهی در کلام عرفانی حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها)است به‌طوری‌که آن بانوی بزرگ با صبر جمیل شاخصه زیبایی‌شناختی واقعه عاشورا را آشکار ساخت.