کد مطلب: 110558 تعداد بازدید: ۱۰۷

استاد مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

استفاده به‌موقع از فرصت‌ها حکیمانه‌ترین رفتار انسان‌ها در زندگی است

جمعه ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۹:۱۶
استاد مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر استفاده به‌موقع از فرصت‌ها را حکیمانه‌ترین رفتار انسان‌ها در زندگی بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم سمیه موسوی در آیین عزاداری ماه محرم که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزار شد، یکی از حکیمانه‌ترین رفتار انسان را بهره‌مندی از فرصت‌ها معرفی کرد و گفت: انسان‌ها در مواجهه با فرصت‌های گوناگونی که در زندگی با آن روبرو می‌شوند به سه نوع، فرصت‌ياب، فرصت‌طلب و فرصت‌سوز تقسیم می‌شوند.
وی افزود: افراد تاثیرگذار در واقعه کربلا متشکل از هر سه نوع این شخصیت‌ها بودند، حر شخصیت فرصت‌یاب این صحنه، عبيدالله حر جعفی فردی فرصت سوز و افرادی مثل عمر سعد از بازیگران فرصت‌طلب حادثه کربلا بودند.
خانم موسوی بر لزوم ثبات قدم در مسير حق تاکید کرد و اذعان داشت: تشخیص فرصت‌ها، اساس هدایت و سعادتمندی است، اما انسان گاهی در صحنه‌های حساس قدرت تشخيص راه صحيح را ندارد و به‌دلیل عدم ثبات، دچار تردید شده و از مسیر هدایت خارج می‌شود.
استاد مدرسه علمیه خواهران مشگین‌شهر ضمن تاکید بر سرلوحه قراردادن اصل جبران در زندگی، گفت: تسویف و فرصت‌سوزی از گام‌های شیطان است و انسانی که فرصت‌ها را از دست داده، می‌تواند با تکیه بر اصل جبران، گناهان را به حسنه تبدیل کند، همچنان که انقلاب‌های اتفاق افتاده بعد از قضیه کربلا براساس اصل جبران شکل گرفت.
خانم موسوی محبت را معیار درک مصیبت سیدالشهداء(علیه‌السلام) عنوان کرد و اذعان داشت: انسان به میزان محبت و ارادت خویش به محبوب، مصیبت و سختی او را درک می‌کند و اگر این مودت نسبت به ولی خدا در دل انسان وارد شود، فرصت‌یاب شده و همچون حربن‌یزیدریاحی از مسیر گمراهی به هدایت ابدی رویگردان می‌شود.