کد مطلب: 110545 تعداد بازدید: ۸۶

معاون تهذیب مدرسه علمیه برادران المهدی(عج) مشگین‌شهر از اردبیل:

مادران کربلا بهترین الگوی بانوان در تربیت فرزندان هستند

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱:۴۱
معاون تهذیب مدرسه علمیه برادران المهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان مشگین‌شهر در تحلیل زوایای تربیتی واقعه عاشورا اظهار کرد: مادران کربلا بهترین الگوی بانوان در تربیت فرزندان هستند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین حسین مرادپور در آیین تاسوعای حسینی که با تجمع عموم بانوان در فضای باز مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر برگزار شد، به تبیین زوایای واقعه عاشورا از منظر تربیتی پرداخت و گفت: صحنه کربلا حاصل تربیت دو خانواده است که سپاه حق میوه شجره طیبه و سرچشمه هدایت بوده و در مقابل سپاه باطل ثمره شجره خبیثه و فساد بودند.
وی افزود: در مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) نه‌تنها تربیت فرزندان از لحظه تولد مورد توجه ویژه قرار گرفته است بلکه به زمینه‌های تربیت و شرایط مطلوب و نامطلوب قبل از تولد و انعقاد نطفه هم توجه خاص شده است.
معاون تهذیب مدرسه علمیه المهدی (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) در تحلیل همه‌جانبه حضور بانوان در واقعه عاشورا اذعان داشت: بی‌تردید یکی از گروه‌های نقش‌آفرین در نهضت عاشورا، زنان بودند و سهم بزرگی از جاودانگی اسلام و نهضت عاشورا مربوط به حضرت زینب کبری(سلام‌الله‌علیها) و مادران و همسران شهدای کربلا است.
حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین مراد پور در این راستا تصریح کرد: مادران کربلا بهترین الگوی بانوان در تربیت فرزندان هستند، و امروز جامعه بایستی از سیره مادران و همسران شهدای کربلا الگوبرداری کنند تا بتوانند در ایفای وظایفی از جمله تربیت فرزندان شایسته موفق باشند.
مرادپور به آسیب‌های اجتماعی و انحرافات اخلاقی جوامع اشاره کرد و گفت: مادران به‌عنوان ستون‌های تربیتی خانواده می‌توانند با تربیت فرزندانشان بر محور معنویت، خانواده را از این آسیب‌ها مصون بدارند.