کد مطلب: 110536 تعداد بازدید: ۱۰۶

استاد مدرسه علمیه برادران المهدی(عج) شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

خروجی مجالس اباعبدالله‌الحسین(ع) تشبه به او باشد

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۲:۳۵
استاد مدرسه علمیه برادران المهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان مشگین‌شهر معیار حیات پاکیزه را هماهنگی با سیره امامان معصوم(علیهم‌السلام) دانست و اظهار کرد: خروجی مجالس سید‌الشهداء(علیه‌السلام) تشبه به او باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین علی رستم‌وند در نشست علمی - پژوهشی که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین شهر با موضوع "تجلی تولی و تبری در زیارت عاشورا" برگزار شد، زیارت عاشورا را نمونه برجسته‌ای از تولی و تبری در عقائد شیعه دانست و گفت: حقیقت تولی و تبری، ولایت‌مداری و دوستی نسبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) است و فرازهایی از زیارت عاشورا به پذیرش ولایت اهل بیت(علیهم‌السلام) و فرازهایی نیر به رد دوستی دشمنان آنان اختصاص یافته است.
وی افزود: زیارت عاشورا نوعى اعلام موضع و مشخص‌كردن خط فكرى است و باب دشمن‌شناسی را گشوده و از نظر محتوا و جهت ‌دهى، مضامین و معارف عمیقی دارد.
مدرس حوزه‌های علمیه، معیار حیات پاکیزه را هماهنگی با سیره امامان معصوم(علیهم‌السلام) دانست واظهار کرد: خروجی مجالس اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) باید ترویج سیره و سبک زندگی حسینی و تشبه به او در عبودیت و کرامات اخلاقی باشد.
حجت‌الاسلام‌ رستم‌وند در این راستا تصریح کرد: لازمه حب صادقانه، داشتن معرفت، مودت و تبعیت از محبوب است و بر این اساس، حبّ و بغض که در روایات مکرر بر آن تاکید شده، به معنای پذیرش ولایت و سرپرستی ائمه و مرجعیت علمی آنها در همه امور و نفرت و انزجار نظری و عملی از جبهه مقابل آنان است.