کد مطلب: 110533 تعداد بازدید: ۱۰۰

مشاور مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

تاسی از سبک زندگی حسینی اساس فلاح و رستگاری است

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۳:۵۵
مشاور مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد سبک زندگی عاشورایی را حیات‌بخش و حرکت‌آفرین توصیف کرد و گفت: تاسی از سبک زندگی حسینی اساس فلاح و رستگاری است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم لیلا علیاری در آئین عزاداری دهه اول ماه محرم که در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد برگزار شد، در تبیین مفهوم حیات برتر گفت: حیات برتر، افقی متعالی‌تر از حیات حیوانی دارد و با عمل صالح و اهداف معنوی و تمسک به سیره ائمه معصومین(علیهم‌السلام) حاصل می‌شود.
 وی افزود: سبک زندگی حسینی به‌عنوان مکتب تربیتی، حیات‌بخش و حرکت‌آفرین بوده و تاسی از آن اساس فلاح و رستگاری است.
خانم علیاری در تحلیل عوامل زمینه‌ساز حادثه عاشورا اذعان داشت: امام حسین(علیه‌السلام) وقتی مشاهده کرد که دین در خطر تباهی قرار گرفته و بدعت‌های انحرافی بر ابعاد مختلف سبک زندگی دینی و سنت‌های اسلام سایه افکنده است، در اوج غیرت دینی برای احیاء مکتب اسلام و قرآن قیام کرد.
مدرس حوزه علمیه خواهران بر الگوگیری جوامع از یک سبک زندگی تکلیف‌مدارانه دینی با هدف نیل به سعادت تاکید کرد و افزود: سبک زندگی حسینی به‌عنوان مکتبی که سرشار از مولفه‌ها و شاخصه‌های سعادتمندی است قابلیت ارائه و گفتمان‌سازی در تمام جوامع و اعصار را دارد.