کد مطلب: 110532 تعداد بازدید: ۱۰۶

مبلّغ مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر پایداری شعائر دینی را تضمین می‌کند

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۳:۵۹
مبلّغ مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال در آیین سوگواری سالار شهیدان عنوان کرد: احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر پایداری شعائر دینی را در جامعه تضمین می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم عصمت امینی در آیین سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) و یاران باوفایش که در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال برگزار شد، به تبیین اهمیت جایگاه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در جامعه پرداخت و گفت: اگر این فریضه الهی ترک شود آسیب‌های جبران‌ناپذیری به جامعه وارد می‌شود.
وی افزود: کسی که متوجه جایگاه ارزشمند امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر شد و اراده انجام آن را نیز داشت، در مرحله نخست بایستی هدف، آثار و شیوه‌های بیان آن را بشناسد.
مبلّغ مدرسه علمیه الزهر(سلام‌الله‌علیها) خلخال با بیان اینکه سیدالشهداء(علیه‌السلام) برای احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر قیام کرد، اذعان داشت: در زمان قیام امام حسین(علیه‌السلام) شاید امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به نحو مطلوب اثرگذار نبود اما کیفیت و اثر آن عمیق و پایه‌گذار یک نهضت برای صدای مظلومان بود که بعد از گذشت هزار سال آثار و برکات آن در دنیا احساس می‌شود.
خانم امینی تصریح کرد: در طول تاریخ بشریت، انبیای الهی و ائمه معصومین(علیهم‌السلام) برای احیای فریضه الهی امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر از هیچ تلاشی دریغ نکرده و حتی فراتر از محدوده رسالت خویش به این امر پرداختند که واقعه عاشورا نمونه بارز آن می‌باشد.
وی از جمله آثار امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در جامعه را آبادانی و امنیت دانست و بیان داشت: وحدت، سازندگی، امنیت پایدار و برقراری عدالت اجتماعی از دیگر برکات این عمل واجب می‌باشد.
مبلّغ مدرسه علمیه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گفت: اولین آمر به‌ معروف و ناهی ‌از منکر خداوند متعال می‌باشد و هدف از این امر سالم‌سازی محیط زندگی، خیرخواهی و رشد و بالندگی جوامع در راستای سعادت بشریت بوده است.