کد مطلب: 110524 تعداد بازدید: ۱۰۷

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

قیام سیدالشهداء(ع) با قیام حضرت مهدی(عج) پیوستگی‌های زیادی دارد

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷:۱۱
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد به بررسی خصوصیات حادثه کربلا پرداخت و گفت: قیام سیدالشهداء(علیه‌السلام) با قیام حضرت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) پیوستگی‌های زیادی دارد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم گلثوم احمدی در نشست پژوهشی که به مناسبت سوگواری سید‌الشهداء(علیه‌السلام) و یاران باوفای ایشان در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد برگزار شد، خصوصیات قیام سالار شهیدان و مهدی موعود(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) را مورد بررسی قرار داد و گفت: بدون تردید پیوستگی و ارتباط قیام امام حسین(علیه‌السلام) با آخرین حجت الهی بسیار بارز و درخور تعمّق است چراکه با بررسی ابعاد مختلف پیوند این دو امام به خوبی چگونگی فراهم‌شدن بستر حاکمیّت احکام و ارزش‌های الهی در سرتاسر عالم مشخص می‌شود.
 وی افزود: احیای معارف قرآن، احیای سنت نبوی و سیره علوی، از بین‌بردن کج‌روی‌ها، حاکم‌ساختن حق، حاکمیّت‌بخشیدن به حق‌پرستان، از بین‌بردن سلطه استبدادی و تأمین قسط و عدل در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی از جمله اهداف والای نهضت عاشورا می‌باشد.
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد به مقایسه اهداف قیام عاشورا و قیام حضرت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) پرداخت و گفت: وقتی به اهداف قیام منجی عالم بشریت و ویژگی‌های حکومت جهانی آن حضرت می‌نگریم، همین اهداف و انگیزه‌ها حتی با تعابیر مشابه به‌کار رفته در مورد نهضت حسینی قابل مشاهده است.
خانم احمدی افزود: قیام امام عصر در ادامه انقلاب حسینی است و تکمیل‌کننده آن در عصر ظهور خواهد بود.

مدرس حوزه علمیه خواهران ادامه داد: در یکی از زیارت‌های جامعه به ویژگی‌های حضرت مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) و به منتقم‌بودن حضرت و مکمل‌بودن قیام امام حسین(علیه‌السلام) در عبارت «الذی یظهر فی بیت‌الله‌الحرام و ینادی بشعار یالثارات الحسین أناالطالب بالاوتار و أنا قاصم کل جبار» اشاره شده است.