کد مطلب: 110501 تعداد بازدید: ۱۰۹

معاون آموزش مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

عزاداری سیدالشهداء(ع) نقش حیاتی در بقای اسلام دارد

سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲:۳۰
معاون آموزش مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر به تبیین آثار و برکات سوگواری ایّام محرم پرداخت و اظهار داشت: عزاداری سیدالشهداء(علیه‌السلام) نقش حیاتی در بقای اسلام و احیای تشیع دارد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم سهیلا مظهری در آیین عزاداری دهه اول محرم که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزار شد، ایام محرم و عزاداری بر شهدای کربلا را فرصتی برای تزکیه نفس دانست و گفت: به واسطه اشک‌ریختن بر مصائب امام حسین(علیه‌السلام)، حجاب‌های ایجادشده ناشی از گناهان کوچک و بزرگ، زدوده شده و قلب انسان برای هدایت‌های الهی آماده‎تر می‌شود.
وی افزود: اشک و عزاداری بر اباعبدالله(علیه‌السلام) از مصادیق تولی و تبری بوده و سبب اهتزاز و نشاط روشن می‌شود و در روايات معصومين(علیهم‌السلام) نیز از افضل اعمال شمرده شده است.
خانم مظهری استمرار عزاداری را عامل بقای اسلام معرفی کرد و اظهار داشت: مراسم‌های عزاداری سیدالشهداء(علیه‌السلام) دارای برکات و آثار تربیتی فراوان است و تأکيد مکرّر تعالیم دینی بر عزاداری نیز به خاطر نقش مؤثر آن در بقای اسلام و احیای تشیع و استجابت دعا است.
معاون آموزش مدرسه علمیه فاطمیه (سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر بر لزوم سرمشق‌گرفتن از درس‌های اخلاقی عاشورا تاکید کرد و گفت: گریستن بر سالار شهیدان باید همراه با تقویت ایمان و اصلاح رفتار بر اساس دستورات دین اسلام باشد، چراکه بدون تغییر در رفتار و کردار و عزم بر توبه، قلب برای پذیرش رحمت خداوند شایستگی نخواهد داشت.