کد مطلب: 110500 تعداد بازدید: ۱۰۳

مشاور مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

زنان نقش مهمی در ترویج فرهنگ عاشورا دارند

سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶:۳۳
مشاور مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد به تبیین اثرگذاری قشر زن در جامعه اسلامی پرداخت و گفت: زنان نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ عاشورا دارند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم  لیلا علیاری در نشست پژوهشی که به مناسبت سوگواری سید‌الشهداء(علیه‌السلام) و یاران باوفای ایشان در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد برگزار شد، نقش زنان را در جامعه اثرگذار توصیف کرد و گفت: این قشر بسیار مهم جامعه، که تربیت افراد در دست اینهاست نقش شایسته‌ای را در ترویج فرهنگ عاشورایی ایفا می‌کنند.
وی افزود: چنانچه فرهنگ عاشورا و این قیام تاریخی نشات‌گرفته از فطرت پاک انسان‌های آزاده است، همه انسان‌ها در تمامی اعصار تشنه این حقایق هستند.
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: زنان قهرمان تاریخ اسلام، از مروّجان فرهنگ ایثار و شهادت و همگام با مردان اسطوره تاریخ، حماسه‌ها آفریده‌اند. نقش تاثیرگذار حضرت زینب کبری(سلام‌الله‌علیها) یکی از نمونه‌های درخشانی است که اهمیت جایگاه زنان را در تاریخ اسلام به تصویر می‌کشد.
خانم علیاری با اشاره به توطئه‌های دشمن در ارائه الگوهای نامناسب برای زنان مسلمان، تصریح کرد: آنها الگوهایی از زنانی می‌خواهند که از نظر اندیشه، قدرت و برتری تُهی باشند تا نسلی بی‌رمق و بدون شخصیت تربیت کنند و با سانسور خبری و عدم ارائه الگوهای بزرگ اسلامی مانند حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها)، سعی بر ترور شخصیت زینب قهرمان کربلا را دارند.