کد مطلب: 110496 تعداد بازدید: ۱۲۴

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

نهضت عاشورا امتداد قیام‌های پیامبران و بر مبنای حق‌محوری بود

سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲:۴۴
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد در تبیین فلسفه قیام سیدالشهداء(علیه‌السلام) گفت: نهضت عاشورا امتداد قیام‌های پیامبران و بر مبنای حق‌محوری بود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم اطلس وهاب‌زاده در آیین عزاداری دهه اول محرم که در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد برگزار شد، به تبیین فلسفه قیام عاشورا پرداخت و گفت: عاشورا یک حادثه تاریخی صِرف نبود بلکه حلقه‌ای از زنجیره مبارزه‌های حق علیه باطل با هدف حاکمیت و پیروزی حق بود.
وی افزود: نهضت امام حسین(علیه‌السلام) در امتداد قیام‌های پیامبران و صالحان بوده و مهم‌ترین شاخصه و ویژگی آن حق‌محوری است.
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج (علیه‌السلام) پارس‌آباد مضمون جمله تاریخی"کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" را مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: این جمله تاریخی بیانگر تقابل جبهه حق و باطل از آغاز آفرینش انسان و تداوم این درگیری در همه زمان‌ها و مکان‌ها است.
خانم وهاب‌زاده در این راستا تصریح کرد: این عبارت، به‌عنوان الگو و برنامه برای همه ملت‌های حق‌طلب و عدالت‌خواه و نمادی از یک جریان مستمر است که در آن حسینیان و یزیدیان، همواره با هم در نبرد هستند.

مدرس حوزه علمیه خواهران به تشریح نظر مقام معظم رهبری(مدظله) در رابطه با حق‌طلبی نهضت عاشورا پرداخت و گفت: رهبر معظم انقلاب نبرد عاشورا را از نظر امتداد، طولانی‌ترین درگیری علیه باطل و ستم معرفی کرده و شهادت در کربلا و رکاب امام حسین(علیه السلام) را آرزوی هر آرزومندی می‌داند.