کد مطلب: 110493 تعداد بازدید: ۱۱۷

در مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل؛

کارگاه "مهارت‌های پاسخگویی به شبهات محرم و صفر" برگزار شد

دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۵:۴۳
کارگاه "مهارت‌های پاسخگویی به شبهات محرم و صفر" با هدف تقویت سطح دانش و آگاهی بانوان طلبه، در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمد شیرعلیپور در کارگاه "مهارت‌های پاسخگویی به شبهات محرم و صفر"، مسلح‌بودن به سلاح علم، فن و مهارت را دو عنصر اصلی و ضروری برای شخص پاسخگو به شبهه دانست و اظهار داشت: پاسخ‌دهنده شبهه بایستی علاوه بر کسب دانش‌های لازم، فنون و مهارت‌های کافی را نیز داشته باشد.
وی افزود: شناخت اقسام شبهه، اهداف شبهه‌کننده و مجهز‌بودن به دانش‌های لازم، از عناصر مهم پاسخگویی صحیح به شبهه‌ها می‌باشد.
استاد مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال ادامه داد: شبهه به معنای جلوه‌دادن باطل به ‌جای حق است و معمولا در شبهه‌پراکنی هدف بیان چیزی است که حقیقت ندارد.
حجت‌الاسلام شیرعلیپور ساختار شبهه‌افکنی در فضای مجازی را سازمان‌یافته توصیف کرد و گفت: ارائه تحلیل‌ها و تفسیرهای غرض‌آلود، مستندسازهای دروغین و تقطیع‌شده و درهم آمیختن استدلال‌های مسائل مختلف، از نمونه‌های رایج در عرصه شبهه‌سازی و شبهه‌افکنی می‌باشد.
مدرس حوزه و دانشگاه هدف از شبهه‌افکنی در آموزه‌های دینی را اسلام‌ستیزی بیان کرد و اظهار داشت: برای معرفی صحیح آموزه‌های دین اسلام و بیان حق نباید واهمه داشت و برای رسیدن به حقیقت باید با اهتمام، به تحقیق و تفحص پرداخت.