کد مطلب: 110488 تعداد بازدید: ۱۲۷

به همت معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) اردبیل؛

جلسه دفاعیه پایان‌نامه سطح سه برگزار شد

دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸:۰۸
معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل از برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه سطح سه با موضوع "بررسی عوامل حیات و ممات قلب در قرآن و روایات" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حکیمه نوری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به ماهیت پایان‌نامه‌های مقطع سطح سه گفت: پایان‌نامه‌های طلاب از جمله ارکان اصلی مقطع تحصیلات تکمیلی است که با انجام فعالیت‌های پژوهشی خالقانه انجام می‌شود و منجر به تعیین جوابی منطقی برای یک سوال هوشمندانه علمی می‌گردد و در نهایت زمینه‌ساز بازگشایی راه‌های جدید در قبال سوالاتی از رمز و روموز نایافته‌های بشری می‌شود.
وی در رابطه با ضرورت حمایت از پایان‌نامه‌های علمی بیان داشت: به‌منظور ايجاد زمينه‌های مناسب برای رشد و ارتقاء پژوهش‌های طلاب و تشویق آنها در جهت ارائه پایان‌نامه‌های وزین و درخور طلبگی لازم است مسئولین حوزه علمیه حمایت‌های لازم را در این زمینه داشته باشند و بسترهای علمی را در این زمینه برای طلاب فراهم سازند.
معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل در راستای اهتمام مدرسه در زمینه برگزاری جلسه‌های دفاعیه افزود: در هفته سوم مردادماه دو جلسه دفاعیه در مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد که در دومین جلسه خانم معصومه کریمی از پایان‌نامه خود با موضوع «بررسی عوامل حیات و ممات قلب در قرآن و روایات» دفاع کرد و موفق به کسب امتیاز عالی شد.
مدرس حوزه و دانشگاه ادامه داد: خانم معصومه کریمی از طلاب رشته تفسیر و علوم قرآن این واحد آموزشی بوده و استاد راهنمای ایشان حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد شجاعی و استاد داور حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرج بهزاد بودند.
خانم نوری با تاکید بر حمایت از پایان‌نامه‌های علمی طلاب مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) گفت: با توجه به نظر اساتید داور و راهنما و مسئولین مدرسه، پایان‌نامه خانم کریمی یکی از پایان‌نامه‌های خوب و علمی است و بر این اساس استاد راهنما در جلسه دفاعیه هزینه چاپ پایان‌نامه خانم کریمی را در قالب کتاب بر عهده گرفتند.