کد مطلب: 110485 تعداد بازدید: ۹۷

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

راحت‌طلبی بانوان طلبه زمینه رشد مفاسد اجتماعی را فراهم می‌کند

دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰:۴۶
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر امر به معروف و نهی از منکر را مسئولیت شرعی هر شخص عنوان کرد و اذعان داشت: راحت‌طلبی بانوان طلبه زمینه رشد مفاسد اجتماعی را فراهم خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فاطمه نعمتی در آیین عزاداری دهه اول محرم که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزارشد، به تبیین ماهیت و عوامل قیام عاشورا پرداخت و اظهار کرد: طلاب حوزه‌های علمیه که در مکتب انبیاء و اهل بیت(علیهم‌السلام) به تحصیل حق و حق‌طلبی اشتغال دارند در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر به سیره عملی سید‌الشهداء(علیه‌السلام) تمسک کنند.
وی افزود: اجرای این فریضه که نظارت عمومی در جامعه و موجب تربیت اجتماعی است، امروزه در سطح جامعه کم‌رنگ شده و به تدریج باعث سستی پایه‌ها و باورهای اسلامی می‌شود.
مدیر واحد حوزوی خواهران شهرستان مشگین‌شهر امر به معروف و نهی از منکر را مسئولیت شرعی و وظیفه الهی هر شخص عنوان کرد و اذعان داشت: راحت‌طلبی و بی‌تفاوتی عامه مردم و به‌خصوص بانوان طلبه در رویارویی با اهل معصیت، زمینه رشد مفاسد اجتماعی را افزایش می‌دهد.
خانم نعمتی در این راستا تصریح کرد: در منطق امام حسین(علیه‌السلام) کمال عقل در پیروی از حق بیان شده است بنابراین آمر به معروف و نهی از منکر، بارزترین مصداق پیرو حق بوده و  این عمل نشأت‌گرفته از کمال عقل و خرد است.
کارشناس حوزوی، مبلغان حوزه‌های علمیه را علمداران دین توصیف کرد و گفت: جهت معرفت به حقیقت با تعمیق مطالب علمی، توانمندی در پاسخ به شبهه‌ها را کسب کرده و زمینه رشد جامعه به لحاظ معنوی را فراهم آورید.