کد مطلب: 110481 تعداد بازدید: ۱۱۹

مبلّغ مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

بصیرت تنها عامل قوام و پایداری جوامع اسلامی است

دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲:۱۹
مبلّغ مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال بصیرت را تنها عامل قوام و پایداری جوامع اسلامی دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حمیرا تارودی‌زاده در آیین سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) و یاران باوفایش که در محل مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال برگزار شد، به تبیین درس‌های واقعه عاشورا پرداخت و گفت: پایداری اسلام بعد از قیام سیدالشهداء(علیه‌السلام)، به برکت پاسداری این امام همام از ارزش‌های نبوی و داشتن بصیرت در مقابل دشمنان و منافقان داخلی بود.
وی افزود: داشتن بصیرت و شناخت وضعیت زمان یکی از درس‌های دیگر واقعه عاشورا هست که امام حسین(علیه‌السلام) به‌موقع و هوشمندانه با شناخت دشمن و وضعیت موجود جامعه تصمیم به قیام گرفتند.
مبلّغ مدرسه علمیه الزهر(سلام‌الله‌علیها) خلخال با بیان اینکه آرمان‌خواهی برای زنده نگه‌داشتن ارزش‌ها ضروری است، اذعان داشت: در جامعه اسلامی تضعیف یا از بین‌رفتن خصلت آرمان‌خواهی و اندیشیدن و ترجیح منافع و مصالح شخصی به‌جای منافع جامعه باعث انحطاط ارزش‌ها و سقوط جوامع می‌شود که حادثه کربلا نمونه بارز این امر می‌باشد.  
خانم تاروردی زاده گفت: انسان‌های خواص و برگزیدگان، نقش مهمی در سرنوشت جوامع دارند چراکه بی‌تفاوتی و گمراهی خواص نسبت به مسائل پیرامون خود، در طول زمان آسیب‌های جبران‌ناپذیری را رقم زده است.  
وی تصریح کرد: شهدای کربلا برگزیدگان روزگار خویش و در عرش انسانیت قرار دارند چون امام زمان خود را به‌خوبی شناختند و حضرت را یاری کردند.