کد مطلب: 110472 تعداد بازدید: ۱۱۶

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

نهضت کربلا مکتبی انسان‌ساز و برای هدایت نسل‌ها برنامه دارد

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۸:۱۱
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد به تبیین ابعاد واقعه کربلا پرداخت و اظهار داشت: نهضت کربلا مکتبی انسان‌ساز و برای هدایت تمامی نسل‌ها برنامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم عظیمه جنگ‌آرا در آیین عزاداری دهه اول محرم که در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد برگزار شد، ابعاد نهضت کربلا را مورد بررسی قرار داد و گفت: واقعه کربلا تجلی‌گر عرفان و اخلاق بود و ارزش‌های دینی و کرامات انسانی در مکتب عاشورا با بالاترین درجه به منصه ظهور رسید.
 وی افزود: در قرآن کریم و روایات معصومین(علیهم‌السلام) جهاد در کنار اخلاق ذکر شده است و این امر نشان دهنده ارزش و جایگاه اخلاق در دین است.
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج‌(علیه‌السلام) در تبیین ابعاد واقعه کربلا اذعان داشت: نهضت کربلا سرشار از ابعاد عرفانی و اخلاقی می‌باشد و به‌عنوان یک مکتب انسان‌ساز، برای هدایت تمام نسل‌ها برنامه دارد اما متاسفانه به این ابعاد کمتر پرداخته شده و اغلب از جنبه اندوه و مصیبت واقعه عاشورا سخن گفته شده است.
خانم جنگ‌آرا با اشاره به بُعد عبادی نهضت عاشورا گفت: امام حسین(علیه‌السلام) با اقامه نماز اول وقت به جماعت در مقابل آماج حملات دشمن، ماحصل قیام خود را خضوع و عبادت در برابر پروردگار و رهایی از تعلقات دنیوی معرفی کرد.

مدرس حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: حسینی‌شدن با متخلق‌شدن به خلق و خوی امام حسین(علیه‌السلام) حاصل می‌شود چراکه همیشه ایمان با عمل صالح ظهور یافته است.