کد مطلب: 110471 تعداد بازدید: ۱۲۴

به همت معاون فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) اردبیل؛

کارگاه آموزشی با عنوان" شیوه بیان روزآمد مسائل فقهی خاص زنان مطابق با آخرین نظرات مراجع تقلید" برگزار شد

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۳:۲۹
معاون فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل از برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان" شیوه بیان روزآمد مسائل فقهی خاص زنان مطابق با آخرین نظرات مراجع تقلید" با حضور خانم بیگ‌پور مدرس جامعه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم نرگس زارع‌‌حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: افزایش سطح آگاهی جامعه در زمینه احکام و دستورات دینی  بستر‌سازی بنیادین در عرصه اصلاح سبک زندگی است.
وی برگزاری مراسم‌های مذهبی را گامی در راستای احیای دستورات دینی دانست و افزود: عامل قیام سیدالشهداء(علیه‌السلام) احیای آموزه‌های دین بود و اگر بتوانیم با اصل قراردادن این موضوع، مباحث فقهی را به صورت کاربردی در اختیار عموم مردم قرار دهیم ظهور و بروز مشکلات فرهنگی و اقتصادی کاهش چشمگیری داشته و جامعه به‌سوی پیشرفت متعالی گام می‌نهد.
زارع‌حقیقی، تغییر نگرش عموم نسبت به مسائل فقهی را راهکار ترویج احکام دین برشمرد و اذعان داشت: پرورش منابع انسانی مسلّط به مباحث فقهی که توانایی مخاطب‌شناسی و پاسخگویی به احکام فقهی متناسب با اقتضائات و زبان مخاطب را داشته باشد، دراصلاح نگرش‌ها و به‌کارگیری مباحث فقهی در زندگی موثر خواهد بود.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) مسئولیت حوزه‌های علمیه را در این راستا یادآور شد و تصریح کرد: برای این که مباحث فقهی در جوامع بشری ورود کرده و بازتاب آن در زندگی فردی و اجتماعی افراد منعکس شود، نیاز به برنامه منسجم و فراگیر است و وظیفه حوزه‌های علمیه در تحقق این امر بیشتر از سایر نهادهای فرهنگی جامعه است.