کد مطلب: 110441 تعداد بازدید: ۱۱۶

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) خلخال از اردبیل:

تربیت دینی زمینه‌ساز ظهور ارزش‌های انسانی است

شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵:۲۸
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال با بیان اینکه سعادت و شقاوت بشری به تربیت انسان بستگی دارد، گفت: تربیت دینی زمینه‌ساز ظهور ارزش‌های انسانی است

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حبیبه شاهنده در همایش شیرخوارگان حسینی شهرستان خلخال، نقش مادران را در تربیت فرزندان سرنوشت‌ساز دانست و اظهار داشت: مادر نقش مهمی در تربیت و تعمیق آرمان‌های دینی فرزندان در جامعه امروزی دارد.
وی افزود: اگر خانواده به‌خصوص مادران توانایی فکری و اعتقادی لازم برای آشنا‌کردن فرزندان با اندیشه و اعتقاد اصیل دینی نداشته باشند در آینده‌ای نه‌چندان دور فرزندان در برخورد با تفکرات و افکار مهاجم بی‌دفاع می‌شوند و در نهایت از ارزش‌های انسانی سقوط می‌کنند.
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: خانواده‌ها و مربیان تربیتی باید با الهام از فرهنگ دینی اسلام و آموزه‌های آن بر تربیت صحیح کودکان بپردازند و بدیهی است که این امر جز طریق عمل به صالح و پرهیز از عوامل غفلت‌زا محقق نخواهد شد.  
خانم شاهنده با اشاره به تاثیر لقمه پاک و حلال بر تربیت فرزندان بیان داشت: رفتار، کردار، لقمه حلال و حرام در تربیت دینی فرزندان تاثیر بسزایی دارد و بی‌شک مادران نخستین کسانی هستند که این اصول را باید رعایت کنند و در نهایت به فرزندان منتقل نمایند.
این مقام مسئول ادامه داد: بر اساس نظریه شهید مطهری(ره)، در عمل به قوانین و اصول دین ابتدا باید این قواعد را آموخت و سپس عمل کرد که مادران در تربیت دینی فرزندان، به آموزش شناخت صحیح معارف و مبانی دینی نیاز ضروری دارند.
مدرس حوزه خواهران با بیان اینکه سعادت و شقاوت بشری به تربیت انسان بستگی دارد، گفت: تربیت دینی زمینه‌ساز ظهور ارزش‌های انسانی است.