کد مطلب: 110412 تعداد بازدید: ۱۵۳

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

فرهنگ غربی مردم را با سبک زندگی ایرانی بیگانه کرده است

جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۹:۵۸
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به اینکه سبک زندگی اسلامی پادتن بسیاری از مشکلات جامعه است، گفت: فرهنگ غربی مردم را با سبک زندگی اسلامی - ایرانی بیگانه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست همفکری با کارگروه "اصلاح سبک زندگی و تغذیه سالم" قرارگاه فرهنگی فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) که در محل مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: طرح سفیران سلامت قرارگاه فرهنگی فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) بسیار طرح شایسته‌ای است و به‌طوریقین حوزه علمیه خواهران ظرفیت مناسبی است که خواهران طلبه در کنار فعالیت‌هایشان در مساجد و محلات، بخشی از زمان خود را نیز به این امر اختصاص دهند.
وی با تأکید بر اینکه مبلّغان ما می‌توانند جایگاه ویژه سبک زندگی اسلامی را در عرصه‌های مختلف تقویت کنند، بیان داشت: یکی از محورهای بیانیه گام دوم انقلاب همین موضوع است بنابراین در جهت تحقق این امر و منویات رهبر معظم انقلاب، قرارگاه فرهنگی فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) می‌بایست افرادی را برای فعالیت در این زمینه انتخاب کند که خود به معنای واقعی کلمه دارای دغدغه باشند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل اذعان داشت: اعتقاد راسخ دارم بر این که با ورود سبک زندگی اسلامی به مویرگ‌های زندگی مردم، بسیاری از مشکلات خانواده‌ها و چه بسا جامعه حل خواهد شد. متاسفانه فرهنگ غرب و سلطه غرب باعث شده که مردم با سبک زندگی اصیل اسلامی - ایرانی فاصله بگیرند.
خانم جهانی تصریح کرد: مردم چنانچه طعم شیرین سبک زندگی اسلامی و ایرانی را بچشند و اثرات مثبت آن را در زندگی‌شان لمس کنند با کمال میل از آن استقبال کرده و در نهایت تربیت انسان‌ها و نسل‌های سالم صورت خواهد گرفت.