کد مطلب: 110401 تعداد بازدید: ۱۲۲

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

عاشورا سمبل تجلی ارزش‌‏های ناب اسلامی در تمامی ابعاد است

جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۳:۰۰
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد واقعه عاشورا را از عوامل گسترش فرهنگ اسلامی دانست و گفت: عاشورا سمبل تجلی و تبلور ارزش‌‏های ناب اسلامی در تمامی ابعاد است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم نازيلا انصاری در آیین عزاداری دهه اول محرم که در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد برگزار شد، واقعه عاشورا را از عوامل گسترش فرهنگ اسلامی دانست و گفت: عاشورا سمبل تجلی و تبلور ارزش‌های ناب اسلامی در تمام ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آن بوده و نقش مهمی در گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه شیعه داشته است.
 وی افزود: واقعه کربلا نمونه بارز اطاعت و ولایت‌پذیری بود همان‌طور که حضرت عباس(علیه‌السلام)، حضرت زینب‌ و حضرت رباب(سلام‌الله‌علیهما) و امام سجاد(علیه‌السلام) ولایت‌پذیری را در کربلا به نمایش گذاشتند.
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد شاخصه‌های شیعه واقعی را بر شمرد و گفت: شیعه‌بودن فقط داشتن محبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) نیست، بلکه اطاعت و ولایت‌پذیری از مهم‌ترین شاخصه‌های شیعه واقعی و از مهم‌ترین پیام قیام حسینی است.
انصاری افزود: قیام امام حسین(علیه‌السلام) را نباید صرفا به عنوان رویدادی در تاریخ شیعه و حتی عالم اسلامی تحلیل کرد چراکه قیام آن امام بزرگوار بُعدی فراتاریخی و گسترده به خود گرفته و این قیام مانند انقلاب نو در مسیر و با هدف هدایت بشر رخ داده است. 

مدرس حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: گریه بر سیدالشهداء(علیه‌السلام) باید همراه با معرفت و شناخت جایگاه ایشان باشد مجالس محرم فرصت مناسبی است تا شناخت خودمان را نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) افزایش دهیم و تعالی پیدا کنیم.