کد مطلب: 110400 تعداد بازدید: ۱۱۳

معاون فرهنگی مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

نهضت سید‌الشهداء(ع) نقطه عطفی در اثبات جایگاه اسلام به جهانیان است

جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۳:۴۸
معاون فرهنگی مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد نهضت پر عظمت سیدالشهداء(علیه‌السلام) را نقطه عطفی در اثبات جایگاه اسلام به جهانیان دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم سارا جاهد در نشستی که با حضور اساتید و مبلّغین مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد برگزار شد، در تبیین اهمیت تبلیغ و احیای امور دینی گفت: احيای مكتب اهل بیت(علیهم‌السلام) و خط فكری شیعه همواره مورد توجه ائمه معصومين(علیهم‌السلام) بوده و در سخنان بزرگان دین بر این امر تاکید شده است.
 وی افزود: نهضت پر عظمت امام حسين(علیه‌السلام) نقطه عطفی در تاريخ شيعه و اثبات جایگاه اسلام به جهانیان می‌باشد و گستره تاریخی قیام عاشورا تا حدی است که فرهنگ عاشورایی به‌عنوان یک حقیقت همیشه زنده در اعتقادات شیعه مورد توجه قرار گرفته است.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) با اشاره به توطئه‌های دشمن در کمرنگ جلوه‌دادن ارزش‌های اسلامی اذعان داشت: واقعه کربلا تداوم راه ائمه اطهار(علیهم‌السلام) است و به نوعی جنبش هر یک از امامان مکمل نهضت یکدیگر می‌باشد که برای سعادت بشریت صورت گرفته است و از این‌رو باید با زنده‌نگهداشتن و رونق‌بخشیدن به این ارزش‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و شبهه‌افکنی‌های دشمن را متوقف کنیم.
جاهد با تاکید بر انجام رسالت طلبگی و تبدیل تهدیدها به فرصت بیان داشت:  انسان همواره مامور به انجام وظیفه به شرط داشتن هدف می‌باشد و امید است امسال هم هدف تبلیغ و احیای مکتب عاشورا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همکاری نهادهای فرهنگی شهرستان پرشکوه‌تر از سال‌های قبل تحقق یابد.