کد مطلب: 110392 تعداد بازدید: ۱۱۲

مبلّغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

مجالس عزای سید‌الشهداء(ع) در اعتلای کرامات انسانی موثر است

پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸:۱۹
مبلّغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد مجالس عزای سید‌الشهداء(علیه‌السلام) را در اعتلای کرامات انسانی اثرگذار دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فریده ایرانژاد در آیین سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) و یاران باوفایش در محل مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام)، به تبیین آثار و برکات عزاداری بر امام حسین(ع) پرداخت و گفت: عزاداری برای مصائب سیدالشهداء(علیه‌السلام) موجب رشد و اعتلای روحی شده و خود قله رفیعی از عبادت پروردگار است که در روایات مورد تاکید قرار گرفته است.
 وی افزود: تأثر و اشک، سبب پیوند قلب‌ها شده و روح را به‌سوی همرنگی با محبوب سوق می‌دهد و از این‌رو حضور در مراسمات عزاداری امام حسین(علیه‌‌السلام) زمینه تطبیق اعمال آدمی را با سیره عملی آن حضرت فراهم می‌سازد.
مبلّغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد با بیان اینکه مجالس اهل بیت(علیهم‌السلام) مکتب خودسازی است، اذعان داشت: در طول تاریخ، این جلسات به مثابه کلاس‌های درس، مهد پرورش علمای دین و شخصیت‌های وارسته و حق‌طلب بوده است و درس عزت و آزادگی و تقوا می‌دهد.
خانم ایرانژاد مراسمات عزاداری اهل بیت(علیهم‌السلام) را عامل وحدت شیعیان معرفی کرد و گفت: هر ملت و مکتبی برای بقای خود نیاز به عامل وحدت دارد و مراسم عزاداری حسینی با تجمیع توده‌های میلیونی حول محور اسلام عامل وحدت شیعیان است.