کد مطلب: 110390 تعداد بازدید: ۱۲۳

به همت معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) اردبیل؛

جلسه دفاعیه پایان‌نامه سطح ۳ برگزار شد

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳:۱۲
معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل از برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه سطح ۳ با موضوع "بررسی تطبیقی جامعه آخرالزمان در قرآن و عهدین" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حکیمه نوری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه دفاعیه که به صورت حضوری برگزار شد، خانم مریم فتحی از پایان‌نامه خود با موضوع "بررسی تطبیقی جامعه آخرالزمان در قرآن و عهدین" دفاع کرد و موفق به کسب امتیاز عالی شد.
وی افزود: بحثی که نگارنده این پایان‌نامه مورد بررسی قرار داده، این است که استخراج و تحلیل وقایع آخرالزمان در ادیان مختلف، سبب شناخت بیشتر این رویدادها می‌شود و از سوی دیگر اتفاق‌نظر ادیان مختلف در مورد آخرالزمان را نشان می‌دهد.
معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل گفت: خانم مریم فتحی از طلاب رشته تفسیر و علوم قرآن این واحد آموزشی هستند که استاد راهنمای ایشان حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم معاضدی و استاد داور حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد شجاعی بودند.
خانم نوری به تبیین اهمیت پژوهش و تحقیق پرداخت و بیان داشت: رسالت اصلی پژوهشگر، صیانت از حریم حقیقت است و محققان به مثابه اهرم‌های فکری افق‌های روشن علم را پیش روی انسان ترسیم کرده و مسیر توسعه و پیشرفت را هموار می‌سازند.
مدرس علمیه خواهران ادامه داد: انتخاب موضوعات کاربردی و انجام پژوهش‌های مساله‌مدار مولفه یک پژوهش موفق است و در واقع انتخاب چنین موضوعاتی علاوه بر اینکه مولد دانش جدیدی خواهد بود، مورد استقبال خوانندگان قرار گرفته و انگیزه استمرار کار را به پژوهشگر می‌دهد.