کد مطلب: 110278 تعداد بازدید: ۱۶۳

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران در اجلاس مدیران استانی شمالغرب کشور:

تمرکز حوزه‌های علمیه تحقق تمدن‌سازی نوین اسلامی باشد

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۵:۲۶
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران با تاکید بر نقش‌آفرینی حوزه‌های علمیه مطابق با جایگاه واقعی‌شان گفت: تمرکز حوزه‌های علمیه تحقق تمدن‌سازی نوین اسلامی باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد واحدی در نشست مدیران استانی شمالغرب کشور که به میزبانی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد، اخلاص و معرفت را مقدمه خدمت سازنده دانست و گفت: معرفت، پیش‌زمینه محبت و عبادت خالصانه است و انجام خدمت و یک کار تربیتی در دستگاه حوزه‌های علمیه ملازم با معرفت باطنی به خداوند و ائمه معصومین(علیهم‌السلام) و ارزش‌گذاری نسبت به حساسیت امر است.
وی افزود: مبارزه با جهل از مسیر علم‌آموزی دینی سرمنشا وصول به معرفت است و وظیفه حوزه‌های علمیه خواهران و برادران تربیت عالمان دینی و تولید منابع انسانی برای نیل به سعادت و معرفت می‌باشد.
معاون امورحوزه‌های علمیه خواهران  با تاکید بر نقش‌آفرینی حوزه‌های علمیه مطابق با جایگاه واقعی‌شان گفت: تمرکز حوزه‌های علمیه بایستی بر تحقق تمدن‌سازی نوین اسلامی از طریق تربیت عالمان بصیر و کارآمد باشد.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین واحدی جامع‌نگری را عنصر یک مدیریت موفق دانست و گفت: مسئول یک مجموعه فرهنگی - تربیتی باید با جامع‌نگری ، هدف‌گذاری‌، برنامه‌ریزی و پیگیری‌های مکرر بر همه امور نظارت و احاطه داشته باشد.
وی در این راستا افزود: حضور منظم در ستادها و همفکری در برنامه‌ریزی‌ها، تشکیل کارگروه‌های علمی - تربیتی و توجیه عوامل اجرایی و ایجاد فضاهای موثر در تسریع امور از مولفه‌های یک مدیر موفق است.