کد مطلب: 110274 تعداد بازدید: ۱۶۰

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین بهجت‌پور با نماینده ولی فقیه در اردبیل دیدار کرد

یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰:۱۲
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در پی سفر به استان اردبیل با نماینده ولی فقیه در این استان دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، در برنامه سفر حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور به استان اردبیل که با هدف حضور در آیین تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران این استان انجام شد، ایشان در حاشیه این مراسم به اتفاق معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران و جمعی از مدیران شمالغرب کشور با نماینده ولی فقیه در محل دفتر معظم له دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به نقش اثرگذار روحانیت در شکل‌گیری و تداوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: شکل‌گیری بر مبنای معیارهای دینی و حمایت قشر روحانیت از این انقلاب و برخورداری از رهبری عالم و روحانی ویژگی منحصر‌به‌فرد انقلاب اسلامی و اصلی‌ترین وجه تمایز آن با انقلاب‌های دنیاست.
وی با اشاره به توطئه‌های غرب برای ایجاد شکاف بین روحانیت اذعان داشت: مهم‌ترین انگیزه دشمنان مسئله شکاف بین جامعه روحانیت است که با راهکارهای گوناگون از جمله با واردکردن جریان‌ها و فرقه‌های نفوذی و جاسوسی به بطن حوزه‌های علمیه، در جهت عملی‌کردن آن گام بر می‌دارند.
آیت‌الله عاملی با تاکید بر لزوم استقرار و تاسیس مراکز حوزوی در تمام شهرها تصریح کرد: وجود کارشناس دینی و مذهبی در جهت ترویج معارف ناب اسلامی و تربیت شایسته فرزندان و خانواده‌ها امری انکارناپذیر است و برای تحقق این امر تاسیس و فعالیت مراکز حوزوی در تمامی شهرها ضرورت دارد.
در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور با ابراز خرسندی از همسو‌بودن افق نظر نماینده ولی فقیه و حوزه‌های علمیه گفت: از آنجا که هدف حوزه‌های علمیه تقویت ریشه‌های تربیتی است، برای این منظور تمام برنامه‌های حوزه‌های علمیه زیر نظر کارشناسان مربوطه تدبیر شده و به‌صورت یک برنامه مطلوب به مدارس علمیه ابلاغ می‌شود.
وی افزود: یکی از آرمان‌های حوزه‌های علمیه تاسیس مدارس معارف در همه شهرستانها با هدف همسو قراردادن آموزش و تربیت می‌باشد و برای این امر یکسری برنامه‌ریزی‌هایی در خصوص تامین منابع مالی وغیره در دستور کار قرار دارد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهجت‌پور از آمادگی حوزه‌های علمیه خواهران جهت ورود مبلغان در عرصه بین‌المللی خبر داد و اظهار داشت: استان اردبیل می‌تواند به‌عنوان قطب اعزام مبلّغ به کشورهای آذری زبان قرار گرفته و در صورت داشتن قابلیت و توانمندی به عنوان مرکز سازماندهی و اعزام مبلغان سراسر کشور به کشورهای دنیا باشد.
مفسر قرآن، حمایت همه‌جانبه خود را از مدارس علمیه اعلام کرد و ادامه داد: حوزه‌های علمیه به‌عنوان یک پایگاه فرهنگی و تربیتی باید با ارائه مشاوره‌های دینی و برگزاری کلاس‌های قرآنی و تابستانی وغیره محل رجوع مردم باشند و برای تحقق این امر در صورت همکاری و فعالیت مدارس در تمام زمینه‌ها آماده حمایت هستیم.