کد مطلب: 110115 تعداد بازدید: ۱۴۸

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

⭕️ حوزه‌های علمیه سرآمد حیات طیبه باشند

جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۶:۱۷
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور واقعیت حوزه‌ها را معنویت و تقوا معرفی کرد و گفت: حوزه‌های علمیه سرآمد حیات طیبه باشند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور در نشست مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران شمالغرب کشور که در سالن اجتماعات مدیریت حوزه علمیه استان اردبیل برگزار شد، با بیان اینکه ضروری است فضای حاکم بر حوزه‌های علمیه معنویت و تقوای الهی باشد، گفت: حوزه‌های علمیه باید محل تجلی و بروز بندگی شده و به‌عنوان یک دستگاه تربیتی سرآمد حیات طیبه باشند.
وی افزود: با یک مجموعه دل‌سپرده به دنیا نمی‌توان کار تربیتی کرد بنابراین مدیران حوزه‌های علمیه بایستی نسبت به ایجاد فضاهای معنوی و تقوا دغدغه‌مند باشند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با ابراز نگرانی از افول معنویت در حوزه‌ها، تصریح کرد: رسالت طلبگی و نگاه حوزوی ما نباید تحت‌الشعاع حواشی قرار گیرد چراکه ممیزه ما از فراگیران علوم دیگر، حوزوی بودن و روحیه معنوی است.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین بهجت‌پور با اشاره به اینکه مدرک‌گرایی در حوزه‌های علمیه موجب بروز اشکالاتی در نظام حوزه‌ها شده است، گفت: در نظام سنتی حوزه معنویت بهتری وجود داشت اما متاسفانه شاهد هستیم انگیزه اشتغال، روح طلبگی را در خواهران طلبه تحت تاثیر قرار داده و گاهی رذایل اخلاقی همچون حسادت،پرده‌دری و غیره بر اخلاق غلبه کرده است.
مفسر قرآن در این راستا افزود: اشتغال در فضاهای اداری و رسمی و تقلا برای کسب منصب دولتی و استخدامی نباید سبب نادیده انگاشتن فضایل و ارزش‌های اخلاقی در بین طلاب شود.
وی با تاکید بر الگوگیری از نمونه بانوان قرآنی اذعان داشت: خداوند متعال حضرت مریم(سلام‌الله‌علیها) را بانوی زاهده و اهل مناجات و ارتباط باخدا معرفی می‌کند و افتخار حوزه‌های علمیه خواهران نیز تربیت بانوانی زاهده و با تقوا است.