کد مطلب: 110114 تعداد بازدید: ۱۶۸

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

حوزه‌های علمیه خواهران کانونی‌ترین نقطه شهرها در فعالیت‌های فرهنگی هستند

جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۴:۳۶
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور این مجموعه مقدس را کانونی‌ترین نقطه شهرها در فعالیت‌های فرهنگی دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور در آیین تکریم و معارفه مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان اردبیل، یکی از رسالت‌های حوزه علمیه خواهران را پاسخگویی به مسائل زن و خانواده در جهان اسلام دانست و تاکید کرد: در آینده‌ای نزدیک حوزه‌های علمیه خواهران کانون پاسخگویی مسائل زن و خانواده خواهد بود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور اظهار داشت: از آغاز فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران، تحولات عظیمی در زمینه آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی در حوزه‌های علمیه خواهران اتفاق افتاده و افزایش میزان تعامل و همکاری‌های دستگاه‌های برون‌سازمانی و همسو نشان می‌دهد که حوزه‌های علمیه خواهران روز‌به‌روز در حال رسیدن به نقطه مطلوب و رو به پیشرفت است.
وی با بیان این که حوزه علمیه به رسالت خود آگاه است، افزود: حوزه‌های علمیه خواهران هوشمندانه و آگاهانه نسبت به آنچه در دنیا اتفاق می‌افتد آگاه است و تمامی مسائل و شبهه‌های دینی را در جهان رصد می‌کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهجت‌پور وجود حوزه‌های علمیه خواهران را از برکات انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: یکی از هنرهای امام خمینی(ره) و رهبری معظم ایجاد فرصت‌ها برای طبقات مختلف مردم در جامعه بود و از جمله فرصت‌های ارزشمند برای بانوان کشور بعد از انقلاب، تحصیل، تدریس و فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی در حوزه‌های علمیه خواهران بود.
مفسر قرآن با بیان این که مجموعه حوزه‌ علمیه خواهران یک دستگاه جوان است، گفت: در طول ۲۶ سال قدمت نهاد مقدس حوزه علمیه خواهران حدود ۵۰۰ مدرسه علمیه در سطح دو، سه و چهار در سراسر کشور تاسیس و ۲۰ رشته در سطح سه و هفت رشته در سطح چهار در این مدارس راه‌اندازی شده است.
وی بیان داشت: با عنایات خداوند متعال حوزه علمیه خوهران در بخش آموزش به خودکفایی رسیده است به‌گونه‌ای که در سطح دو ۹۴درصد اساتید را در بخش تدریس، دانش‌آموختگان این مجموعه تشکیل می‌دهد.
حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین بهجت‌پور تصریح کرد: حوزه علمیه خواهران با شورای سیاست‌گذاری مستقل از حوزه‌های علمیه برادران تحت نظر رهنمودهای مقام رهبری به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و از ظرفیت‌های مطلوبی در زمینه آموزش و تبلیغ در حوزه زن و خانواده برخوردار است.
این مقام مسوول فعالیت بانوان طلبه را در حوزه زن و خانواده به‌عنوان کارشناس ضروری دانست و افزود: رسالت اصلی حوزه‌های علمیه خواهران به فرموده مقام معظم رهبری آموزش در مباحث مختلف دینی و تربیتی می‌باشد و مدارس علمیه مانند پادگان‌های آموزشی در سطح کشور است و دستگاه‌های تبلیغی به‌عنوان مقر عملیاتی باید ظرفیت‌های حوزه علمیه را بشناسند.
استاد اخلاق حوزه‌های علمیه، حوزه‌های علمیه خواهران را در سطح کشور تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: حوزه‌های علمیه خواهران کانونی‌ترین نقطه شهرها در فعالیت‌های فرهنگی هستند.