کد مطلب: 110111 تعداد بازدید: ۱۵۲

نشست معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران با کادر مدارس علمیه خواهران اردبیل برگزار شد

جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳:۰۷
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران در پی سفر به استان اردبیل، با کادر مدارس علمیه خواهران این استان تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسا‌نه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد واحدی در نشست هم‌اندیشی با کادر مدارس علمیه خواهران استان اردبیل که با حضور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور برگزار شد، گفت: مدرسه‌محوری در حقیقت رویکرد اساسی مدارس علمیه خواهران است تا بتوانند با تکیه بر توانمندی‌ها و ایده‌های اثرگذار منشاء تحول بوده و نیروهای لایق تربیت کنند.
وی افزود: مدارس علمیه باید کانون محور تربیت نیروی انسانی تمدن‌ساز و نقش‌آفرین برای بسترسازی تحقق تمدن نوین اسلامی باشند و میراث عظیم خود را در جریان تحول بزرگ تمدن اسلامی تبدیل به نرم‌افزاری کنند که اثرگذار باشد.
معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران تولید اندیشه و پرورش منابع انسانی را نرم‌افزار تحولات عنوان کرد و اظهار داشت: اساس استقرار تمدن نوین اسلامی، اندیشه معنوی و توحیدی است و حوزه‌ها باید بتوانند با تولید و تربیت منابع انسانی کارآمد مدیریت اندیشه و فرهنگ داشته باشند.
واحدی با تاکید بر ارتقای نقش مدارس در تمدن‌سازی نوین اسلامی تصریح کرد: هدف بلندی که ترسیم شده است اقتضائاتی دارد و مدارس علمیه به‌عنوان علمداران این عرصه بایستی با برخورداری از توانمندی‌ها و مهارت‌های لازم با تربیت خواص تاثیرگذار در جامعه بسترساز استقرار و توسعه تمدن نوین اسلامی باشند.