کد مطلب: 110110 تعداد بازدید: ۱۳۸

در پی سفر مدیر حوزه‌های علمیه خواهران به اردبیل؛

نشست حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین بهجت‌پور با کادر مدارس علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد

جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲:۲۹
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در جریان سفر به استان اردبیل، با کادر مدارس علمیه خواهران این استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در نشست صمیمی با کادر مدارس علمیه خواهران استان اردبیل، با اشاره به تاریخچه و هویت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: با گذشت ۲۵ سال از فعالیت‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، این سازمان به نهادی توانا و دارای ارکان مختلف تبدیل شد و بنا دارد تا سال ۱۴۱۴ با ترسیم چشم‌انداز ۱۵ ساله، کاستی‌ها را مرتفع ساخته و تمهیدات لازم را برای حضور کارشناسانه بانوان طلبه در عرصه فعالیت‌های دینی میسر سازد.
وی افزود: حوزه علمیه خواهران در افق ۱۴۱۴ می‌تواند محور فعالیت‌های زن و خانواده در مباحث دینی باشد که اساسنامه و چشم‌انداز آن در سه گام برنامه‌ریزی و عملی خواهد شد.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در تبیین گام اول اذعان داشت: با توجه به شتاب حوزه‌های علمیه خواهران در عرصه‌های مختلف، طبیعی است که با آسیب‌هایی روبرو شده و از استانداردها فاصله گرفته‌ایم، از این‌رو در گام اول چشم‌انداز ۱۵ ساله، بنا بر این است که آسیب‌شناسی و ارزیابی عوامل موثر در فرایند آموزش، تربیت و پژوهش صورت پذیرد و در پنج سال اول بایستی مدارسی عاری از نقص از نظر استانداردهای علمی داشته باشیم.
حجت الاسلام‌والمسلمین بهجت‌پور بیان کرد: آرمان بلند حوزه علمیه خواهران این است که در گام دوم با ارتقای سطح عمومی، کارآمدی تخصصی و کارشناسی اثرگذار در حوزه مباحث زن و خانواده، جایگاه طلاب را به‌عنوان کنشگران متخصص در سطح ملی تثبیت کند.
مفسر قرآن، گام سوم را که در چشم‌انداز ۱۵ ساله باید مورد توجه قرار گیرد، تولید دانش‌های برآمده از اندیشه‌های حوزه‌های علمیه دانست و افزود: در گام سوم باید شروع به تولید دانش کرده و با تبدیل‌شدن به سازمان علمی - پژوهشی به جایگاه مرجعیت که آرمان حوزه‌های علمیه خواهران است، دست یابیم.