کد مطلب: 11009 تعداد بازدید: ۳۵۰

مراسم ولادت حضرت خاتم الانبیاء و امام جعفرصادق

شنبه ۲۸ دى ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۳:۵۴
طلاب مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر ( عج) شهرستان گرمی در مراسمی که در تاریخ 28/10/92 به مناسبت هفته ی وحدت و سالروز ولادت حضرت خاتم الانبیاء (صلّی الله علیه و آله و سلّم ) و امام جعفر صادق ( علیه السلام ) برگزار گردید شرکت نمودند.
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه سرکار خانم شهبازی ؛ این مراسم به سخنرانی خانم دیندار از اساتید این مدرسه برگزار شد.خانم دیندار در این مراسم با تبیین ظرافتمندانه ی علت ولادت پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم ) و نیز اهداف رسالت ایشان ، هدف اصلی را زدودن جهل و ضلالت و تبدیل تفرقه های موجود به وحدت دانستند و تصریحاً محور وحدت و یگانگی امت را همان دین اسلام و رشته ی محکم الهی برشمردند که استوارترین عامل در ایجاد این یگانگی می باشد.
ایشان در ادامه اذعان به راهکارهایی جهت حفظ این وحدت نمودند از جمله ؛ 1- توجه به نقاط مشترک بین انسان ها  2- چنگ زدن به ریسمان الهی  3- رجوع به سیره ی پیامبر  4- امر به معروف و نهی از منکر  5- برگزاری برنامه های عبادی به صورت گروهی  6- ادامه ی پژوهش های علمی درباره ی نقاط  اشتراک مسلمانان و راهکارهایی از این قبیل.
و در پایان با استناد به کلام امام جعفر صادق به 3 نکته ی وحدت آفرین اعم از ترک حسد ، پیوند و ارتباط و تعاون و یاری اشاره نموده و بر حسد به عنوان مهم ترین عامل از بین رفتن پیوند و ارتباط و تعاون جهت حفظ اتحاد تأکید نمودند.

این مراسم با اهدای جوایز مرحله ی مدرسه ای مسابقات کتابخوانی آثار شهید مطهری ( ره ) به نفرات برگذیده هر پایه ، مولودی خوانی توسط یکی از طلاب و پذیرایی به پایان رسید.