کد مطلب: 109999 تعداد بازدید: ۱۲۶

نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

غدیر عید سیاسی و سبب اقتدار مسلمانان است

جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۳:۳۹
نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان مشگین‌شهر عید غدیر را اعظم اعیاد اسلامی معرفی کرد و گفت: غدیر عید سیاسی و سبب اقتدار مسلمانان است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عابدی در آیین گرامیداشت عید غدیرخم که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها)مشگین‌شهر برای عموم بانوان برگزار شد، با بیان اینکه موضوع غدیر یکى از اصول مهم اسلامى بود، گفت: مقصود از واقعه غدیر، ابلاغ امر خاصى است که مکمل رسالت شمرده شده و با اعلام آن وظیفه رسالت به کمال غایی رسید.
وی افزود: خطبه غدیر دارای عمومیت برای تمامی اعصار است و اراده حکیمانه خداوند بر این تعلق گرفت که پایداری نهضت اسلام و رسالت پیامبر خویش را با تعیین رهبر پس از او تکمیل سازد.
کارشناس مسائل دینی و سیاسی با اشاره به نقش غدیر در جامعه‌سازی اسلامی اظهار کرد: عید غدیر اعظم اعیاد اسلامی و در حقیقت یک عید سیاسی و سبب اقتدار مسلمانان جهان است.
نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه مشگین‌شهر در پاسخ به شبهه مطرح در رابطه با معنای کلمه مولا در حدیث"من کنت مولاه فهذا علی مولاه" گفت: مسلمانان صحت‏ حدیث غدیر و اعلام ولایت امام علی(ع) را پذیرفته و آن را از احادیث قطعى و متواتر می‌دانند و حمل این کلمه در معانی دیگر، غیر از ولایت با توجه به قرائن موجود قابل مناقشه است.             

عابدی با تاکید بر حفظ و گسترش فرهنگ غدیر گفت: حفظ حدیث غدیر و پاسداری از حریم ولایت به سیره دائمى خاندان اهل بیت(علیهم‌السلام) تبدیل شده بود و بنابراین غدیرشناسی و جریان‌سازی تبلیغی این واقعه از اهم وظایف شیعیان است.