کد مطلب: 109990 تعداد بازدید: ۱۲۶

مدرس حوزه‌های علمیه قم:

تعمق در معارف غدیر مبنای هدایت و سعادت اخروی است

جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳:۰۳
مدرس حوزه‌های علمیه قم به تبیین جنبه حقیقی و باطنی واقعه غدیر پرداخت و گفت: تعمق در معارف غدیر مبنای هدایت و سعادت اخروی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین هادی اخگری در نشست علمی - پژوهشی که با موضوع "جشن و شادی سالیانه غدیر در ملکوت، گزارش‌ها و کارکردها و برکات" به‌صورت برخط(آنلاین) توسط معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال برگزار شد، تجسم اعمال در عالم آخرت را از مهم‌ترین مباحث مکتب شیعی دانست و اظهار داشت: حقیقت وجودی انسان متشکل از علم و عملش بوده و جزء لاینفک او می‌شود و صورت ملکوتی و باطنی انسان در قیامت به میزان بهره‌مندی از این دو عنصر و براساس اعمال دنیوی ترسیم می‌شود.
وی افزود: گرچه اغلب متشرعین در مسائل دینی، به جنبه اعتباری و قراردادی آن می‌پردازند اما آن چیزی که سبب مجسم‌شدن صورت روحانی انسان در آخرت می‌شود درک جنبه حقیقی معارف دین است.
مدرس حوزه‌های علمیه قم به تبیین جنبه حقیقی و باطنی واقعه غدیر پرداخت و گفت: تعمق در معارف غدیر و ولایت‌مداری مبنای هدایت و سعادت اخروی است چراکه امامت و ولایت از اصول دین اسلام می‌باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین اخگری با تاکید بر اهمیت بزرگداشت عید غدیر، تصريح كرد: اين روز را بايد به عنوان تعظيم شعائر دينی گرامی بداریم تا جنبه‌های نهفته سیاسی، فرهنگی، اخلاقی و اقتصادی در اين روز هميشه زنده بماند و سيره معصومين(علیهم‌السلام) احيا شود.
پژوهشگر حوزوی در این راستا اذعان داشت: رویداد غدیر امتداد رسالت بوده و ثمره آن استمرار حقیقت دین می‌باشد بنابراین قلمرو این واقعه عظیم نباید محدود به یک روز شود و ضروری است به‌عنوان یک نقشه راه در تمامی عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی جریان یابد.