کد مطلب: 109989 تعداد بازدید: ۱۲۱

در مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل؛

آغاز سلسله نشست‌های نهج‌البلاغه‌پژوهی همزمان با دهه امامت و ولایت

جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸:۳۸
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال از آغاز سلسله نشست‌های نهج‌البلاغه‌پژوهی همزمان با دهه ولایت و امامت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم رقیه یوسفی در آیین افتتاحیه سلسله نشست‌های نهج‌البلاغه‌پژوهی که همزمان با دهه ولایت و امامت در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال انجام شد، با بیان اینکه در مواجهه ‌با شبهه‌های غدیر بایستی مسئله ولایت‌وامامت برای ما طلاب به‌صورت یک مبنا و اصل معلوم باشد، گفت: برای شناخت امیر‌المؤمنین علی(علیه‌السلام) از بیانات گوهربار آن حضرت بایستی استمداد بطلبیم.
وی هدف از برگزاری سلسله نشست‌های نهج‌البلاغه‌پژوهی را آشنایی بیش‌از‌پیش طلاب با این کتاب ارزشمند و نیز مطالعه خطبه‌ها، حکمت‌ها و نامه‌های آن همراه با مراجعه به شروح و تفاسیر نهج‌البلاغه که از سوی علمای اهل سنت و تشیع نگاشته شده است، بیان کرد.
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) در این راستا ادامه داد: در این نشست‌ها طلاب با مراجعه به شروح متعددی که برای نهج‌البلاغه نگاشته شده است علاوه بر استنباط مضامین نهج‌البلاغه با روش فهم‌ودرک فرمایش‌های امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) نیز آشنا خواهند شد.
خانم یوسفی اظهار داشت: این سلسله نشست‌ها به درخواست اعضای کانون پژوهشی این واحد آموزشی در طول سال برگزار خواهد شد.
مدرس حوزه علمیه خواهران افزود: در برگزاری سلسله نشست‌های نهج‌البلاغه‌پژوهی سعی بر این شده که  از ظرفیت اعضای کانون پژوهشی و خلاقیت‌ها و نوآوری‌های آنها بیشتر در جهت ارتقاء نشست‌ها استفاده شود و هدف اصلی خواهران طلبه مدرسه هست که به مطالعه و تحقیق در شروح و تفاسیر  نهج‌البلاغه بپردازند.