کد مطلب: 109981 تعداد بازدید: ۱۲۲

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

ولایت بهترین مدل حکومتی برای علاج مشکلات جوامع اسلامی است

پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴:۰۰
استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد ولایت را بهترین مدل حکومتی برای علاج مشکلات عمومی جوامع اسلامی دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم نازیلا انصاری در آیین گرامیداشت عید غدیر خم که در مهدیه شهرستان پارس‌آباد برگزار شد، گفت: ولایت را بایستی به‌عنوان بهترین مدل حکومتی برای علاج مشکلات عمومی جامعه اسلامی معرفی کرد چراکه مساله ولایت همراه با امامت برای همه جوامع اسلامی راهگشاست.
وی به تشریح معنای واقعی غدیر پرداخت و افزود: امیرالمؤمنین(علیه‌السّلام) به واسطه غدیر به شخصیت والای خود نرسید بلکه غدیر، نتیجه فضائل، مزایا و کمالات آن حضرت بود. البته افتخار برخورداری از فرمان الهی، جانشینی پیغمبر و بیعت مؤمنین و صحابه با آن حضرت، توفیق بزرگی است.
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) تصریح کرد: خداوند متعال بعد از انتخاب رسولان خویش، بدون اجازه دخالت مردم در این مهم، از طریق رسولانش اقدام به معرفی اوصیای رسولان کرد، بدین‌صورت که هر رسول موظف بود تا وصی خویش را به مردم معرفی نماید این معرفی مبتنی بر دستوری الهی از جانب خداوند متعال بود.

خانم انصاری اظهار داشت: بدون تردید امیرالمومنین(علیه‌السلام) بزرگترین الگو و آموزگار وحدت بین مسلمین است. نوع مواجهه این امام همام هنگامی که به نصب الهی پیامبر عمل نشد درسی بزرگ برای امت اسلامی است.