کد مطلب: 109976 تعداد بازدید: ۱۱۰

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال در اردبیل:

واقعه غدیر خم ترسیم نقشه راه برای مسلمانان جهان است

پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴:۲۱
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال واقعه غدیر خم را ترسیم نقشه راه برای مسلمانان جهان و بلکه بشریت عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حبیبه شاهنده در آیین گرامیداشت دهه ولایت و امامت که در مسجد فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال برگزار شد، اعمال عبادی عید غدیر را نشانگر عظمت معنوی این روز دانست و اظهار داشت: روزه‌گرفتن، غسل‌کردن، خواندن زیارت امین‌الله، صله رحم، خواندن نماز عید غدیر و زیارت غدیریه و تبریک گفتن مسلمین به همدیگر از جمله اعمال عبادی هست که در آموزه‌های دینی در این روز مبارک سفارش شده است.
وی افزود: از زمان بعثت پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله)، دشمنان اسلام و منافقان از هیچ تلاشی در جهت منحرف‌کردن مسیر دین و نابودی آن کوتاهی نمی‌کردند که از جمله مهم‌ترین اقدامات آنها تلاش برای انحراف مسیر خلافت و وصایت پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) بود.
مدیرمدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال ادامه داد: طبق احادیث وارده، روز غدیر خم عظیم‌ترین و باشکوه‌ترین عید مسلمین جهان است چون در متون دینی با تعابیری همچون اشرف‌الاعیاد، عیدالله‌الاکبر، عید اهل بیت نبی مکرم اسلام به کار رفته است.
خانم شاهنده با اشاره به اینکه روز غدیر خم ترسیم نقشه راه برای مسلمین و بشریت است، بیان داشت: طبق خطبه‌های ایراد‌شده توسط پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) در روز غدیر خم، بشریت برای زندگی و سعادت خویش در دنیا نیاز به پرچمدار و هدایت‌گر دارد که بی‌شک ‌ائمه معصومین(علیهم‌السلام) بهترین الگو و چراغ هدایت برای رساندن بشریت به سعادت و قرب الهی هستند.
این مقام مسئول ادامه داد: با نگاهی به دو فراز از خطبه غدیریه که به اوصاف حضرت مهدی‌(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) پرداخته است، می‌توان گفت: از پیام‌های مهم این عید بزرگ اتصال واقعه غدیر خم و مهدویت و بشارت امامت و ولایت حضرت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) می‌باشد.
 مدرس حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه واقعه غدیر خم و اعلان ولایت و جانشینی حضرت علی‌(علیه‌السلام) به دستور خداوند متعال از جمله وقایع مهم تاریخ اسلام است، گفت: واقعه غدیر خم اوج عظمت و شکوه دین اسلام است.