کد مطلب: 109865 تعداد بازدید: ۸۴

مشاور و کارشناس مسائل خانواده:

عدم آگاهی از مهارت‌های همسرداری ریشه اکثر مشکلات خانوادگی است

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱:۳۶
مشاور و کارشناس مسائل خانواده، در بررسی عوامل تعارض‌ها و طلاق عاطفی زوجین گفت: عدم آگاهی از مهارت‌های همسرداری ریشه اکثر مشکلات خانوادگی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبر شعبانی‌فر در نشست کارگاهی گام‌های خوشبختی که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزار شد، به تبیین مهارت‌های همسرداری پرداخت و گفت: آگاهی به مهارت‌های همسرداری و رعایت نکات اخلاقی همچون محبت زوجین به یکدیگر موجب تداوم و استحکام بنیان خانواده می‌‌شود.
وی افزود: زندگی مشترک تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد که پاره‌ای از آنها ممکن است زوجین را به سوی اختلاف و درگیری سوق دهد. از همین‌رو زوجین باید نوعی رفتار کنند تا شریک زندگی‌شان از بودن در کنار آنها احساس لذت کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شعبانی‌فر نداشتن مهارت همسرداری را ریشه اختلاف‌های زناشویی عنوان کرد و اظهار داشت: بسیاری از بحث‌ها و اختلاف‌های خانوادگی ناشی از نداشتن مهارت‌های همسرداری زوجین از قبیل ارتباط کلامی و رفتاری است.
کارشناس مسائل خانواده، آگاهی به مهارت‌های همسرداری را به‌عنوان راهکار کاهش کشمکش‌های زوجین مطرح کرد و افزود: مهارت ارتباط کلامی زوجین، احترام و تکریم همسر و حفظ اقتدار مرد، سه اصل همسرداری شایسته است که زوجین باید از آن آگاهی کامل داشته باشند.
وی تاکید کرد: از آنجا که مساله تمایز جنسیتی، بسیاری از تفاوت‌های زنان و مردان را در شیوه‌های ارتباطی سبب می‌شود، بنابراین ضرورت دارد زوجین به این‌گونه تفاوت‌ها توجه کرده و خصوصیات روان‌شناختی جنس مخالف را بشناسند.