کد مطلب: 109605 تعداد بازدید: ۱۲۷

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

حیا و عفت متضمن سلامت و امنیت روانی خانواده است

یکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱:۵۰
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال با بیان اینکه بانوان نقش موثری در سلامت روانی خانواده و جامعه دارند، گفت:حیا و عفت متضمن سلامت و امنیت روانی خانواده است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حبیبه شاهنده در آیین گرامیداشت هفته عفاف و حجاب که در سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال و با حضور بانوان این شهرستان برگزار شد، به تبیین مفاهیم عفاف و حجاب در اسلام پرداخت و بیان داشت: توصیه اسلام به عفاف و حجاب و رعایت هنجارهای الهی همواره با هدف پاک‌سازی روح و روان بشریت بوده که با عدم رعایت این هنجارها انسان در معرض آلودگی‌ها و نابسامانی‌های اجتماعی، خانوادگی و اخلاقی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: طبق آموزه‌های دینی، حیا و عفت شخصیت زن را متعالی می‌کند چراکه پوشش مناسب همواره نگهبان زن از نگاه‌های آلوده و آسیب‌های احتمالی هست و نبودن حریم در معاشرت‌های اجتماعی و خانوادگی گرایش به فساد و بی‌بندوباری را افزایش می‌دهد.
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال حیا و عفت را حلقه گمشده فرهنگ غرب نسبت به شخصیت زن دانست و تصریح کرد: نگاه فرهنگ غرب به زن نگاه ابزاری هست به‌گونه‌ای‌که زنان با بی‌حجابی کالایی برای تبلیغ خواسته‌های نفسانی و پَست بشریت تبدیل شده هست در حالی که در دین اسلام، عبودیت، عفیف‌بودن و عقلانیت اصلی‌ترین عناصر شخصیت زن را تشکیل می‌دهد.
خانم شاهنده اذعان داشت: امروزه بحران بدحجابی و بی‌حجابی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی یک‌ چالش دینی و فرهنگی با هدف آسیب‌رساندن به شخصیت متعالی زن مسلمان می‌باشد که از برنامه‌های معاندان اسلام و انقلاب برای جلوگیری از اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه می‌باشد.
مدرس حوزه علمیه خواهران داشتن حیا و عفت را منطبق با فطرت بشریت برشمرد و اظهار داشت: حیا و عفت از امور تکوینی و فطری بشریت به‌خصوص بانوان می‌باشد که مخالفت با آنها ایستادگی در برابر ارزش‌های اسلامی و اراده خالق هستی است.  
این مقام مسئول با بیان اینکه بانوان نقش موثری در سلامت روانی خانواده و جامعه دارند، گفت: به‌طو‌ر‌قطع حیا و عفت متضمن سلامت و امنیت روانی خانواده خواهد بود.