کد مطلب: 109510 تعداد بازدید: ۱۲۵

امام جمعه شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

حفظ حدود شرعی در تعامل زن و مرد نامحرم آثار مثبتی در اجتماع دارد

پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۴:۲۶
امام جمعه شهرستان پارس‌آباد در همایش حجاب و عفاف عنوان کرد: حفظ حد و حدود شرعی در تعامل زن و مرد نامحرم آثار مثبتی در اجتماع دارد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر باقری بنابی در همایش حجاب و عفاف در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد، رعایت حد و حدود شرعی در تعامل زن و مرد نامحرم را دارای آثار مثبت برای جامعه اسلامی برشمرد و اظهار داشت: از برکات این عمل خداپسندانه می‌توان به ایجاد روابط عاطفی زن و مرد در خانه، دوری‌گزیدن از افکار شیطانی در محل کار و اجتماع و حفظ جوانان از غرق‌شدن در گرداب شهوات اشاره کرد.
وی به تشریح نظر مقام معظّم رهبری در رابطه با مقوله حجاب پرداخت و گفت: رهبر معظّم انقلاب حجاب را سازگار با طبیعت انسان می‌داند و بی‌حجابی یا بدحجابی را حرکتی متناقض با طبیعت انسان معرفی می‌کند.
امام جمعه شهرستان پارس‌آباد بیان داشت: ارزش و جایگاه اصلی حجاب را بایستی در جامعه جستجو کرد نه در خانه و خانواده، چراکه در کانون گرم خانواده، حجاب جریانی کمرنگ دارد اما هنگام حضور در اجتماع و روبه‌روشدن با نامحرمان، یک زن مسلمان تأثیر بسزای حجاب را می‌فهمد و به جایگاه و نقش مفید یک زن محجّبه پی می‌برد.
باقری افزود: هر چقدر در جامعه‌ اسلامی بحث عفاف و حجاب بیشتر مورد توجه قرار گیرد بنیان خانواده‌ها محکم شده و آرامش در این نهاد مقدس جاری می‌شود در غیراین‌صورت ثبات دینی از خانواده‌ها رخت خواهد بست.