کد مطلب: 109361 تعداد بازدید: ۱۳۴

مدیر مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) اردبیل:

امام جواد(ع) جامعه شیعی را برای عصر غیبت به بهترین شکل آماده کرد

یکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۹:۲۰
مدیر مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل با بیان اینکه امام محمدتقی(علیه‌السلام) به عنوان امام معصوم از ابعاد شخصیتی مختلفی برخوردار بود، گفت: این امام همام جامعه شیعی را برای عصر غیبت به بهترین شکل آماده کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در گفت‌وگو با خبرنگاران، به تبیین سیره عملی امام محمدتقی(علیه‌السلام) پرداخت و بیان داشت: روش و سیرت عملی آن حضرت در حوزه خانواده و اجتماع، بر مبنای اصول قرآنی و اسلامی و احترام و رعایت عدالت، استوار بود.
وی افزود: دوران حیات امام جواد(علیه‌السلام) یکی از حساس‌ترین دوران تاریخ اسلام بود و آن حضرت نقش کلیدی در حوادث و رویدادهای تاریخ اسلام و پیشامدهای تاریخ تشیع داشتند.
مدیر مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل گفت: امام محمدتقی(علیه‌السلام) به عنوان امام معصوم از ابعاد شخصیتی مختلفی برخوردار بود ایشان در علم، زهد، تقوی و فضیلت سرآمد همگان بود و وظیفه خود را در راستای آماده‌سازی جامعه شیعی برای عصر غیبت به نحو شایسته انجام داد.
خانم جهانی تصریح کرد: امام محمدتقی(علیه‌السلام) با وجود کوتاهی دوران عمر و امامت خویش، همواره با سیاستی روشن و صریح به مبارزه با بدعت‌ها و انحراف‌های اعتقادی و فِرَق مختلف کلامی پرداختند و با تقویت حوزه‌های دینی و نظام وکالت با شیعیان اقصی نقاط ممالک اسلامی ارتباط برقرار کردند.
مدرس حوزه علمیه خواهران، تربیت شاگرد و بیان آموزه‌های دینی بر مبنای نگرش توحیدی را از دیگر اقدامات این امام همام برشمرد و اظهار داشت: ایشان ضمن رعایت تقیه مرجعیت علمی جامعه را به عهده داشتند و برای گسترش دانش در بین مسلمانان و شیعیان تلاش می‌کردند.