کد مطلب: 109033 تعداد بازدید: ۲۱۱

مدرس موسسه آموزشی امام خمینی(ره) قم:

درایت ملت در برابر تاکتیک‌های تحریم انتخابات مقبولیت نظام را جلوه‌گر ساخت

یکشنبه ۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۱:۳۶
مدرس موسسه آموزشی امام خمینی(ره) قم با بیان اینکه ایران با برخورداری از حمایت و پشتیبانی مردم، همواره در میان مجامع جهانی خوش درخشیده است، گفت: درایت ملت در برابر تاکتیک‌های تحریم انتخابات مقبولیت نظام را جلوه‌گر ساخت.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین مهدی حسن‌زاده در ششمین نشست برخط(آنلاین) از سلسله نشست‌های سیاسی "پنجره‌ای رو‌به‌ سیاست" که با موضوع " ظرفیت‌ها و چالش‌های پیش روی دولت منتخب" و با مشارکت طلاب مدارس علمیه خواهران استان اردبیل برگزار شد، به تبیین آثار و برکات مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و اظهار داشت: میزان مشارکت بالای مردم در انتخابات ۱۴۰۰ از جنبه‌های داخلی و خارجی آثار متعددی در پی داشت و مدیریت بحران‌های احتمالی و مسائل داخلی و همچنین تقویت جایگاه نظام اسلامی را در جوامع بین‌المللی رقم زد.
وی افزود: دشمنان انقلاب منتظر بودند که عدم استقبال مردم را بهانه‌ای برای فشارهای بین‌المللی و تحریم‌های جدید خود قرار دهند اما ملت ایران با مشارکت ۵۰درصدی در انتخابات، فرصت بهره‌برداری از دستاوردهای مقاومت و ایستادگی در برابر تحریم‌ها را ایجاد کردند.
کارشناس مسائل سیاسی حمایت و پشتیبانی مردم و موقعیت منطقه‌ای و سرمایه‌های طبیعی را دو ظرفیت عظیم کشور برشمرد و گفت: ایران با برخورداری از ظرفیت‌های نیروی انسانی و سرزمینی، همواره در میان مجامع جهانی خوش درخشیده و امروز درایت و بلند‌نظری مردم در برابر تحریم‌های انتخاباتی، مقبولیت نظام جمهوری اسلامی ایران را نمایان ساخته است.
حسن‌زاده فعال‌کردن ظرفیت‌های کشور را راه حل عبور از بحران‌های اقتصادی دانست و تصریح کرد: یک کشوری با این خصوصیات تحت مدیریت قوی که قادر بر حل مسائل بوده و دلسوز ملت و ضد فساد است، می‌تواند با برنامه‌ریزی درست اقتصادی، تحریم دشمنان را فرصتی برای تحول آفرینی و شکوفایی تبدیل نماید.
تحلیل‌گر مسائل ایران و جهان در این راستا افزود: اقتصاد ما با ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی که در داخل دارد، می‌تواند یکی از شکوفاترین اقتصادهای منطقه و دنیا باشد و بر تمامی چالش و شکاف‌های فکری داخلی و توطئه‌های خارجی فائق آید.